Nagrodę główną - rower - wywalczyła Martyna Kumor

Utworzono dnia 13.11.2019

W minioną środę, 8 marca - byliśmy w Kujawsko Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu uczestnikami przemiłej dla nas uroczystości podsumowanie etapu rejonowego Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu „O Wielkich Polakach.” Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie – nie tylko zajęli 3 pierwsze miejsca, uzyskując najwyższe ilości punktów w całym województwie – to w pierwszej dziesiątce rejonu toruńskiego znalazło się aż 6 naszych gimnazjalistów. I miejsce, z wynikiem 98 punktów na 100 możliwych uzyskała Martyna Kumor – to do niej trafiła główna nagroda za zwycięstwo – rower ufundowany przez Prezydenta Torunia (nagrodę wręczył i osobiście pogratulował wygranej wiceprezydent Zbigniew Rasielewski.) Tuż za Martyną z wynikiem 97 punktów znalazła się Angelika Świercz, trzecie miejsce z wynikiem 96 punktów wywalczył Igor Deptulski. Dla tej dwójki obok dyplomów KPCEN ufundował piękne albumy.

Pomysłodawca konkursu – ks. dr Paweł Nowogórski nie tylko pogratulował zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do Finału – ale zmotywował do powalczenia w Urzędzie Marszałkowskim 16 marca o kolejne rowery, ale przede wszystkim o 9. dniowy wyjazd do Rzymu. Trzymajmy mocno kciuki za wywalczenie w Finale jak najlepszych miejsc i nagród – aby wielomiesięczny trud przygotowań dał kolejne powody do świętowania naszym uczniom i ich opiekunowi. Za pomoc w zorganizowaniu przejazdu uczniów do Torunia składam serdeczne podziękowania: Pani Izie Rutkowskiej, panom Jarosławowi Świercz i Kazimierzowi Gralakowi. (JN)