Umiemy udzielić pierwszej pomocy

Utworzono dnia 13.11.2019

W dniu 3 marca br. w Aleksandrowie Kuj. odbył się I Powiatowy Konkurs dla Gimnazjalistów "Pierwsza pomoc przedmedyczna". Celami konkursu było pogłębianie wiedzy uczniów nt. współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym, zastosowanie technik pierwszej pomocy przedmedycznej w praktyce i promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów gimnazjum.

W konkursie wzięło udział pięć reprezentacji szkół gimnazjalnych z naszego powiatu. Uczniowie mogli sprawdzić się w trzech częściach konkursu: teoretycznej, sportowej i praktycznej z dziedziny pierwszej pomocy. Nasza drużyna w składzie Patrycja Drążkiewicz, Karolina Ziemkiewicz i Andrzej Kapuściński zajęła II miejsce ustępując jedynie gospodarzom konkursu, drużynie z Publicznego Gimnazjum Towarzystwa Selezjańskiego w Aleksandrowie Kuj. Pragnę również podziękować Karolinie Jasińskiej i Bartkowi Grzegórskiemu za udział w eliminacjach do reprezentacji szkoły. (JG)