„...bo wolność krzyżami się mierzy...”

Utworzono dnia 15.07.2019

Pod takim hasłem obchodziliśmy 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bądkowie pod opieką pani Joanny Kwiatkowskiej i pani Izabeli Lewandowskiej-Paliwody przygotowali niezwykłe widowisko poświęcone pamięci tych, którzy przelewali krew za wolność naszej ojczyzny. Poprzez wiersze pełne patriotyzmu znanych polskich poetów – Franciszka Karpińskiego, Edwarda Słońskiego, Marii Konopnickiej, a także wzruszające niepodległościowe pieśni przeszliśmy szlakiem najtrudniejszych wydarzeń w dziejach naszego narodu.

Młodzież odsłoniła kolejne karty historii Polski, począwszy od chwili, kiedy państwo polskie przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Blasku uroczystości dodały dekoracje, przygotowane przez panią Esterę Żywicę i panią Lidię Bujanowską. (JK)