„Czytanie na dywanie” z ratownikiem medycznym

Utworzono dnia 15.07.2019

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie realizowany jest cykliczny projekt „Czytanie na dywanie”. Jego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci z grup przedszkolnych. W październiku, w związku z przypadającym Dniem Ratownictwa Medycznego, panie Małgorzata Bielicka i Estera Żywica, pomysłodawczynie tegoż przedsięwzięcia, zaprosiły do wspólnego czytania ratowników medycznych. Na wstępie Michasia Olszewska z Koła Przyjaciół Biblioteki przeczytała książeczkę „Mam przyjaciółkę ratownika medycznego”. Następnie ratownicy opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali sprzęt medyczny służący do ratowania życia. Nauczyli także dzieci, jak samemu udzielić pierwszej pomocy np. osobie nieprzytomnej, jak należy przeprowadzić masaż serca, czy ułożyć nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej.

Spotkanie to było także okazją do podziękowania ratownikom za to, że zawsze przybywają na pomoc i ratują ludzkie życie.

Małgorzata Bielicka - bibliotekarka