„Dla Kochanej Mamy”

Utworzono dnia 26.05.2020

Dzień Matki to szczególny dzień, w którym skupiamy się na najważniejszych kobietach w naszym życiu.  Od dawna wiadomo, że miłość matczyna jest mądra i dobra, bezwarunkowa i nieskończona.

W tym dniu wszyscy: duzi i mali, młodzi i starzy, pragną złożyć swoim Mamom życzenia i za wszystko podziękować. W naszej szkole święto to było celebrowane w szczególny sposób. Dzieci przygotowywały piękne inscenizacje, pełne wzruszających wierszy i piosenek oraz upominków i słodkości. W tych szczególnych czasach, gdy światem zawładnęła pandemia, wiążąca się  z dystansem społecznym i ograniczeniami w normalnym  funkcjonowaniu  społeczności szkolnej, uczniowie z klas drugich przygotowali inną niespodziankę. Wykonali w różnych formach upominki dla mam (czasem w tajemnicy przed nimi) i nagrali wiersze, dziękując tym samym za miłość, bezinteresowność, zrozumienie, nadzieję  i poświęcenie.

Z przesłanych nagrań i zdjęć powstała filmowa prezentacja pt: „Dla Kochanej Mamy”. Wszystko po to, aby Mamy poczuły się docenione i wyjątkowe.

Dziękujemy Uczniom i  Rodzicom, którzy zaangażowali się w realizację zadania. Zapraszamy do obejrzenia filmowej prezentacji. Dla tych Mam, które mimo problemów zawsze uśmiechają się do swoich dzieci.  Dla tych Mam, które służą radą i dobrym słowem. Dla tych Mam, które kochają i akceptują swoje dzieci za to, kim są i jakie są. Dla tych Mam, które nigdy się nie poddają, mimo trudności i przeszkód. Dla wszystkich Mam! (M.S., J.P.)