EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - informacje organizacyjne

Utworzono dnia 13.06.2020

16, 17 i 18 czerwca to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 1-7, Dla uczniów klas 8 jest to czas egzaminów. W tych dniach przedszkole i oddziały przedszkolne pracują zgodnie z ustalonym planem zajęć.

Uczniowie klas VIII do szkoły przychodzą w godzinach od 8.15 do 8.45, na teren szkoły wchodzą wejściem od strony parku. Przy wejściu na uczniów oczekują wychowawcy (wtedy sprawdzana będzie lista obecności i mierzona temperatura (konieczna jest pisemna zgoda rodziców/opiekunów na pomiar temperatury - patrz załącznik do pobrania, dokument w formie papierowej dostępny w sekretariacie szkoły). Nauczyciel informuje ucznia, w której sali zdaje egzamin. Egzaminy z języka polskiego i matematyki będą przeprowadzane w sali gimnastycznej i sali numer 23.

Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).

Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły.

Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy, np. w poruszaniu się.

Uczeń:

• na egzamin zgłasza się z legitymacją szkolną,
  • pisze egzamin w wyznaczonej sali,
  • otrzyma zestaw naklejek do kodowania,
  • przynosi czarny długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ ścieralnych), linijka tylko na matematykę,
  • może na salę wnieść małą butelkę wody,
  • nie może na egzamin wnosić urządzeń telekomunikacyjnych oraz z nich korzystać,
  • nie powinien opuszczać sali w trakcie egzaminu (tylko uzasadnione przypadki),
  • uczeń salę egzaminacyjną może najwcześniej opuścić po godzinie od rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym,
  • ma prawo do dodatkowych 5 minut przeznaczonych na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi.
  • tego dnia obowiązuje strój galowy.

​​Szczegółowe informacje w załącznikach

ZAŁĄCZNIKI: