V OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY „SENSORYCZNE SZUMKI, CISZKI I SYCZKI”

Utworzono dnia 01.06.2020

W bieżącym roku szkolnym odbyła się piąta edycja ogólnopolskiego konkursu logopedycznego organizowanego w naszej szkole, który obejmował wychowanków  przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu całego kraju.

W tym roku konkurs nosił tytuł „Sensoryczne szumki, ciszki i syczki”, a jego celem  było wspomaganie rozwoju mowy dzieci, prezentacja umiejętności plastycznych i sprawności manualnej, zwiększenie  efektywności nauki poprzez wielozmysłowe poznanie. Przedmiotem prac konkursowych było zaś wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem technik umożliwiających stymulację zmysłu dotyku. Dzieci miały przedstawić obrazek zawierający w nazwie wybraną głoskę szeregu szumiącego, syczącego lub ciszącego z użyciem materiałów o różnorodnej fakturze i strukturze.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, otrzymałam wiele prac z całej Polski. Wszyscy mali uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością, pomysłowością, co nie ułatwiło pracy komisji konkursowej.  Ostatecznie nagrodzono po trzy prace z każdej kategorii wiekowej:

Kategoria 3-4 latków:

I MIEJSCE - Alicja Chwastek, 4 l., Przedszkole Samorządowe w Koźmicach Wielkich;
II MIEJSCE - Hanna Kulawik, 4 l., Przedszkole "Dziecięca Akademia" w Regulicach;
III MIEJSCE - Artur Wawrzusiak, 4 l., Przedszkole Samorządowe w Koźmicach Wielkich.

Kategoria 5-6 latków:

I MIEJSCE - Matylda Markowska,, 5 l., Przedszkole Samorządowe w Koźmicach Wielkich;
II MIEJSCE - Mateusz Zając, 5 l., Przedszkole Miejskie nr 234 w Łodzi;
III MIEJSCE - Dominika Nizio, 5 l., Przedszkole Sióstr Felicjanek im. Św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie.

Wyniki konkursu ogłoszono w marcu, przy okazji Europejskiego Dnia Logopedy, na stronie www.blizejprzedszkola.pl.