„Zaczarowana dynia”

Utworzono dnia 24.10.2019

W dniach 17 – 18 października zorganizowano w naszej szkole wystawę prac pod tytułem „Zaczarowana dynia”, która wzbudziła zachwyt i podziw wielu oglądających.

Wystawa była jednym z kolejnych działań realizowanych w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”. Na początek wszystkie dzieci zarówno z przedszkola jak i oddziałów przedszkolnych zostały zapoznane z bajką „Kopciuszek”, której wysłuchały z dużym zainteresowaniem. Następnie zaproszono chętnych rodziców i wspólnymi siłami wraz z dziećmi oraz wychowawcami przystąpiono do tworzenia jedynej w swoim rodzaju, niepowtarzalnej, zaczarowanej karocy dla Kopciuszka. Wyobraźnia okazuje się naprawdę nie mieć granic, materiałem podstawowym do tworzenia karocy była oczywiście dynia, ale wykorzystano również najróżniejsze dary jesieni z lasu i ogrodu. Efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, powstały prawdziwe arcydzieła. A Kopciuszek…? Pewnie miałby nie lada problem, aby wybrać karocę, którą wybierze się na bal, bo wszystkie, które powstały były niesamowite i zaczarowane.

Praca nad wystawą wymagała dobrej współpracy z rodzicami, ogromnej kreatywności, pozwoliła poczuć dzieciom, że ich rodzice aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Przyniosła wszystkim wiele radości, zabawy i dała możliwość spędzenia czasu wspólnie, czasu - którego wciąż potrzeba, a ciągle brakuje. Inicjatorem wystawy w naszej szkole była Bożena Ogrodowska – wychowawczyni grupy 3-4 – latków z przedszkola, we współpracy z Aleksandrą Szkudlarek – wychowawczynią grupy 0 „D”. Wszystkie grupy za swoją niepowtarzalną karocę otrzymały upominki do klasy od anonimowego darczyńcy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom oddziałów zerowych, dzieciom, i rodzicom za współpracę, pomoc i ogromne zaangażowanie podczas tworzenia wystawy. (B.O.)

„Zaczarowana dynia”

Utworzono dnia 29.10.2019, 00:44