Utworzono dnia 03.06.2021

We wtorek 01.06.2021r. odbyły się w naszej szkole zajęcia rekreacyjno-sportowe z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele władz lokalnych – pan Wójt Ryszard Stępkowski i pani Przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Figas.

Rozgrywki sportowe dla klas IV-VIII zostały przygotowane przez pana Krzysztofa Madajczyka, a dla uczniów I-III przez pana Sebastiana Kozłowskiego. Natomiast dla dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych gry i zabawy na bieżni przygotowały i przeprowadziły panie wychowawczynie przy współpracy z panią Izabelą Lewandowską-Paliwodą i panem Sebastianem Kapelińskim.

O godzinie 8:30 odbyło się losowanie numerów, dzięki którym klasy zostały rozstawione w drabinie turniejowej. Klasy IV-VI rywalizowały ze sobą w piłce siatkowej „rzucanej”, natomiast klasy VII-VIII w klasycznej piłce siatkowej. Ostateczna klasyfikacja turnieju klas IV-VI przedstawia się następująco:

I miejsce – VIb
II miejsce – VIc
III miejsce – Va

Klasyfikacja końcowa turnieju klas VII-VIII:

I miejsce – VIIIb
II miejsce – VIIa
III miejsce – VIIb

Zwycięzcy rozgrywek oraz wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie klas I-III rywalizowali pomiędzy równoległymi oddziałami klasowymi. Do pokonania mieli równoległy tor przeszkód. Wszyscy uczniowie zmierzyli się z bardzo trudnymi i wymagającymi dużej sprawności ćwiczeniami. Uczestnicy ukończyli tor przeszkód, dlatego też sędzia zawodów postanowił wszystkim klasom przyznać I miejsce. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

Dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych zostały nagrodzone pamiątkowymi nagrodami i medalami w ramach udziału w ogólnopolskiej akcji „Sprintem do maratonu 2021”.

Rada Rodziców zapewniła tego dnia dodatkowe atrakcje dla dzieci i uczniów w postaci zjeżdżalni, basenu z kulkami, kina 7d oraz kiełbasek z grilla i wody mineralnej. Poza tym Rada Rodziców ufundowała również dla wszystkich uczestników pamiątkowe przypinki. Dzięki temu, że pogoda dopisała był to dzień pełen atrakcji, dobrego humoru i wielu wrażeń.

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, organizatorom, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom obsługi za zaangażowanie i pomoc w realizacji Dnia Dziecka.

Dzień Dziecka 2021

Utworzono dnia 03.06.2021, 11:57