Powitanie Jesieni przez przedszkolaki

Utworzono dnia 16.11.2020

25 września dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych w naszej szkole uroczyście przywitały Jesień, każda w swoim klasowym gronie. Celem spotkania było utrwalenie wiadomości o jesieni oraz stwarzanie sytuacji sprzyjających integracji grupy.

Tego dnia dzieci założyły ubranka w kolorach odpowiadających tej porze roku oraz przyniosły ze sobą mnóstwo atrybutów m. in. kolorowe koszyczki, kapelusze, korale z jarzębiny, bransoletki,  do zaplanowanego na ten dzień Jesiennego Pokazu Mody. Program spotkania był napięty, po odczytaniu listu od wiewiórki dzieci ochoczo wzięły udział w jesiennym quizie wiedzy, następnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych na jesienną nutkę. Kolejnym punktem spotkania był Pokaz Mody, podczas którego dzieci pięknie prezentowały się na wybiegu wcielając się w rolę prawdziwych modeli i modelek. Wielką radość sprawiał dzieciom doping i oklaski widowni. Następnie przyszedł czas na owocowe zadania, dzieci przeliczały, rozpoznawały i nazywały owoce wykorzystując przy tym nie tylko zmysł wzroku, ale także smak i węch. W dalszej kolejności przedszkolaki wybrały się na spacer po parku w poszukiwaniu oznak jesieni, zabrały ze sobą bańki mydlane co stanowiło dodatkową atrakcję dnia. Uwieńczeniem spotkania było wykonanie grupowej pracy plastycznej oraz owocowy poczęstunek w salach.

Ten kolorowy, zaczarowany i pełen radości dzień z pewnością na długo zapisze się w pamięci przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za współpracę i zaangażowanie w działalność grup przedszkolnych. (B.O)

Powitanie jesieni

Utworzono dnia 16.11.2020, 14:13