„Smacznie, zdrowo, kolorowo” – czyli propagujemy zdrowe odżywianie

Utworzono dnia 07.07.2021

W kwietniu przedszkolaki z grupy 0”A” podjęły się dość trudnego dla trzylatków i czterolatków zadania, a mianowicie samodzielnie przygotowały sobie śniadanko w przedszkolu. Dzieci najpierw zostały zapoznane z piramidą żywienia, dowiedziały się jakich składników odżywczych potrzebuje organizm do prawidłowego wzrostu. Następnie nazywały zgromadzone produkty żywnościowe, wypowiadając swoje ciekawe spostrzeżenia na ich temat. Maluchy wiedzą już, że  codzienna aktywność ruchowa oraz zbilansowana dieta to klucz to zdrowia. A kanapki? No cóż… smakowały wybornie, a apetyt dopisywał nie tylko dzieciom. Teraz już z pewnością przedszkolaki będą pomagały w przygotowywaniu kanapek również w domku. (B.O)

„Smacznie, zdrowo, kolorowo” – czyli propagujemy zdrowe odżywianie

Utworzono dnia 07.07.2021, 15:04