Ważne!!! - Edukacja zdalna

Utworzono dnia 28.09.2020

W związku z wyrażeniem zgody przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Aleksandrowie Kujawskim oraz organ prowadzący szkołę od dnia 29 września 2020r. do 05.10.2020r (włącznie) przechodzimy na edukację zdalną.

Nauczanie zdalne będzie odbywać się na zasadach obowiązujących w ubiegłym roku szkolnym, zgodnie z Regulaminem pracy zdalnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie.

Skrócone zasady zdalnej nauki w naszej szkole (szczgóły w regulaminie - kliknij)

Harmonogram zajęć on-line poszczególnych oddziałów klas I-VIII oparty jest na dotychczasowym planie lekcji oddziałów klasowych z uwzględnieniem następujących wytycznych:

Zajęcia lekcyjne on-line nauczyciela z oddziałami klasowymi trwają maksymalnie 30 minut (matematyka, j.polski, j.angielski) (rozpoczynają się zgodnie z planem).

Zajęcia historii, biologii, chemii, geografii, przyrody i fizyki, j. niemieckiego, wiedzy o społeczeństwie trwają maksymalnie 20 minut. Rozpoczynają się 25 minut po rozpoczęciu lekcji według planu. pozostałe godziny: wychowania fizycznego, informatyki, plastyki, muzyki, techniki zajęć z wychowawcą, edukacji dla bezpieczeństwa, religii, wychowania do życia w rodzinie trwają do 15 min i rozpoczynają się 30 minut po rozpoczęciu lekcji według planu.

Zajęcia dodatkowe (rewalidacje, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia dydaktyczno kompensacyjne, zajęcia rozwijające zainteresowania, zindywidualizowana ścieżka kształcenia, nauczanie indywidualne) trwają 30 minut i rozpoczynają się zgodnie planem

Zajęcia w klasach I-III rozpoczynają się 30 minut po rozpoczęciu  według planu i trwają 15 minut.

Nauczyciele wychowania przedszkolnego – edukacji wczesnoszkolnej mają obowiązek poinformowania rodziców o przesyłanych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

W planie lekcji na czerwono ropczęcie lekcji on-line: Plan lekcji klasy I-III (2020/21)Plan lekcji klasy IV-VIII (2020/21)

Przypominam wszystkim Państwu, że szkoła dysponuje sprzętem komputerowym dla uczniów, którzy mają problemy z dostępem do zdalnej edukacji. Proszę o kontakt z sekretariatem.