Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2020/2021

AKTUALNOŚCI:

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 02.02.2021

   25 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych i przedszkola, jak co roku świętowały Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe i duże, białe, brązowe oraz bajecznie kolorowe, a każdy z nich był piękny i wyjątkowy.

   W tym dniu dzieci ze swoimi przyjaciółmi brały udział w wielu zabawach i grach, uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych, szukały odpowiedzi na zagadki, oraz rozwiązywały misiowe quizy. Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia i wykonały wiele ciekawych prac plastycznych związanych z tematyką dnia. Do świętowania przyłączyła się także pani logopeda – Katarzyna Moraczewska-Nowak, która odwiedziła dzieci i przedstawiła różne wierszyki usprawniające narządy mowy. Natomiast pani wicedyrektor – Aleksandra Szkudlarek wręczyła każdemu maluchowi kolorowego balonika.

   Był to dzień pełen uśmiechu i radości, na koniec dnia dzieci skosztowały misiowego poczęstunku oraz otrzymały dyplomy – Przyjaciół Pluszowego Misia od swoich pań wychowawczyń. Najważniejszy, główny cel imprezy - wspólna, zgodna zabawa - został osiągnięty. (B.O)

Galeria po klinięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Dzień Pluszowego Misia

Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 02.02.2021

   Czytanie na głos wpływa na rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który odbył się w naszej szkole był kolejną okazją do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. W tym dniu wychowawczynie grup czytały baśnie swoim wychowankom Nie zabrakło zagadek dla przedszkolaków oraz wspólnej zabawy z bajkowymi przyjaciółmi. Propagujemy głośne czytanie dzieciom, ponieważ rozwija ono wyobraźnię oraz buduje więzi pomiędzy nauczycielami, a przedszkolakami. Celem takiego czytania jest również stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie zdolności koncentracji, chęci poznawania świata.

   Czas na czytanie w naszym przedszkolu nie jest przypadkowy lecz zaplanowany i przemyślany. Dzieci z niecierpliwością oczekują każdego dnia, aby wysłuchiwać czytanej książki. Z ciekawością słuchają nie tylko czytanych bajek lecz także wierszy napisanych specjalnie dla najmłodszych. Doświadczenia poprzednich lat pozwalają stwierdzić, że czas poświęcony na głośne czytanie dzieciom to czas szczególnie dobrze wykorzystany. Wszyscy wychowawcy naszej szkoły zachęcają i zapraszają do głośnego czytania przez nauczycieli, rodziców, dziadków, nie tylko w przedszkolu, a także w domu. (E.Ż.)

Galeria po klinięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Dzień Głośnego Czytania

Siła drobnych gestów

Utworzono dnia 01.02.2021

   21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest to dzień w którym przypominamy i poruszamy z dziećmi ważne tematy dotyczące budowania właściwych i pożądanych relacji z innymi osobami. Jego celem jest uwrażliwienie dzieci na wzajemną życzliwość w tym m. in. pomoc słabszym, okazywanie szacunku starszym, używanie magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że dobro, które przekazujemy innym wraca do nas ze zdwojoną siłą. 

   Maluchy z grupy 0 „A” przyłączyły się wraz ze swoją wychowawczynią do II edycji projektu czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”, realizując kolejne zadania projektowe przygotowały z okazji Dnia Życzliwości, kartki z życzeniami dla Seniorów z Klubu Seniora w Toporzyszczewie Starym. Do swych działań dzieci zaprosiły wszystkie grupy przedszkolne z naszej szkoły. Dzięki zaangażowaniu dzieci i pań wychowawczyń powstało mnóstwo ślicznych, kolorowych kartek, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach naszych Seniorów.

   Uczmy się okazywać bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy są zgodni: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. (B.O.)

Galeria po klinięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Siła drobnych gestów

Międzynarodowy Dnień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 01.02.2021

   Dzieci z oddziału przedszkolnego, klas  “0” oraz I-III wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Święto co roku obchodzone jest w dniu 5 listopada. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a.  Ich treści bawią i rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, kolejnemu już pokoleniu młodych odbiorców. Tego dnia dzieci przybyły do szkoły przebrane w piękne bajkowe stroje. Rozwiązywano zagadki dotyczące bajkowych bohaterów, śpiewano piosenki, odbyły się zabawy i improwizacje muzyczne.

   Dzieci przekonały się, że dzięki bajkom można przenieść się w wyobraźni w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. Bajki pokazują nam bowiem co jest dobre, a co złe i jak należy postępować w życiu, aby być dobrym człowiekiem. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła także zabawa zręcznościowa, polegająca na oddzielaniu grochu od fasoli. Był to wyjątkowy dzień, który dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii. M.G.

Galeria po klinięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dnień Postaci z Bajek

Tym co odeszli... Dzień zadumy nad tajemnicą życia i śmierci

Utworzono dnia 16.12.2020

   1 listopada obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. W polskiej tradycji to dzień zadumy i nawiedzania grobów bliskich. W tym roku z powodu epidemii od 31 października do 2 listopada cmentarze zostały zamknięte. Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam, że śmierć nie jest końcem ludzkiej egzystencji. Powołaniem człowieka jest życie wieczne. 1 listopada jest dniem bardzo radosnym, w którym wspomina się wszystkich, którzy odeszli z tego świata i są już w wieczności z Bogiem, który jest źródłem wszelkiego życia i szczęścia, jakiego człowiek poszukuje.

   W tym roku z powodu epidemii od 31 października do 2 listopada cmentarze zostały zamknięte nie oznacza to, że nie można było tego dnia wrócić pamięcią do osób, które odeszły. O tajemnicy przemijania opowiedzieli nasi uczniowie i nauczyciele w poniższym filmie. Pomimo trudności komunikacyjnych związanych ze zdalnym nauczaniem klas IV – VIII udało nam się zgromadzić materiał artystyczny w formie zapisów filmowych i zamieścić na stronie internetowej naszej szkoły. Zaangażowała się również część uczniów uczęszczających do szkoły w trybie stacjonarnym. Program opracowała pedagog Małgorzata Kwiatkowska, natomiast montażem filmu zajął się p. Rafał Junczys. Bez pomocy i udziału rodziców realizacja projektu byłaby utrudniona za co bardzo dziękujemy. Serdecznie zapraszamy do odtworzenia efektu naszej pracy. M.K (link do filmu - kliknij)

„Szkoła pamięta” (#SzkołaPamięta)

Utworzono dnia 02.12.2020

   W bieżącym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” (#SzkołaPamięta). Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci, miejsca oraz wydarzenia. W związku z tym w szkole została przygotowana wystawa upamiętniająca Przemysława Barthla de Weydenthal, który swoją odwagą i patriotyzmem na stałe zapisał się na kartach naszej historii. Uczniowie starszych klas włączyli się w akcję przygotowując prezentacje multimedialne oraz plakaty poświęcone wybranej postaci historycznej żyjącej w XIX lub XX wieku, które będą mogły być wykorzystane podczas zajęć lekcyjnych. Powstała również prezentacja z mapą miejsc pamięci z naszej najbliższej okolicy.

   W tym roku po raz pierwszy w akcję włączyły się również dzieci z młodszych klas oraz przedszkolaki, które przygotowały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

   Samorząd Uczniowski, który koordynował wszystkie działania w ramach akcji „Szkoła Pamięta”, serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy wzięli aktywny udział w tym przedsięwzięciu.