Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2021/2022

AKTUALNOŚCI:

I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Młody Pitagoras”

Utworzono dnia 13.05.2022

   W poniedziałek, 25 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Leopolda Juliana Kronenberga w Brzeziu odbył się I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Młody Pitagoras. Celem konkursu było: Promowanie uczniów uzdolnionych w zakresie matematyki. Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych uczniów II etapu edukacyjnego. Rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystania wiedzy do rozwiązywania problemów w twórczy sposób.Wdrażanie uczniów do samokształcenia. Kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. Promowanie dorobku i osiągnięć uczniów. Współpraca nauczycieli matematyki szkół podstawowych.

   Do konkursu przystąpili uczniowie z ośmiu szkół.  Z naszej szkoły,  z klas IV-VIII wzięło udział 9 osób. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klas IV, klas V–VI, klas VII – VIII.

Nasze sukcesy:

• I miejsce – Wojciech Lewandowski w kategorii klas IV
• I miejsce – Adam Wiśniewski z klasy VI.

   Laureaci zostali przygotowani do konkursu przez p. Lidię Łuczak. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników organizator przygotował też kiełbaski z grilla, słodycze i owoce. (A.K.)

"Rymy lubimy, gdy wymowę ćwiczymy"

Utworzono dnia 13.05.2022

   W bieżącym roku w naszej szkole zorganizowano VII edycję ogólnopolskiego konkursu logopedycznego. Tym razem nosił on tytuł "Rymy lubimy, gdy wymowę ćwiczymy" i skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym z placówek w całym kraju.

   Celem konkursu było wspomaganie rozwoju mowy dzieci, rozwijanie funkcji słuchowych, prezentacja umiejętności plastycznych i sprawności manualnej, zwiększenie  efektywności nauki poprzez wielozmysłowe poznanie oraz rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Praca konkursowa miała zawierać minimum dwa sensoryczne obrazki, których nazwy rymują się. Ilustrację należało wykonać  z użyciem materiałów o różnej fakturze i strukturze, z wykorzystaniem gotowych elementów manipulacyjnych ćwiczących sprawność manualną,  np. rzepy, sprzączki, zamki, guziki, różnorodne tkaniny.

   Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem - otrzymano 89 wspaniałych prac. Wszyscy mali uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością i talentem, co nie ułatwiło pracy komisji konkursowej. Przy wyborze laureatów brano pod uwagę pomysłowość, zastosowanie ciekawej techniki, a także samodzielność wykonania prac konkursowych.

   Ostatecznie nagrodzono następujące prace z każdej kategorii wiekowej:

Kategoria 3-4 latków:

I MIEJSCE - Ignacy Kwiatkowski, 4 l. Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej im. M.Konopnickiej, opiekun-Agnieszka Dybich;
II MIEJSCE  - Kornelia Mazurek, 4 l., Szkoła Podstawowa im. Mjr. H. Sucharskiego 
w Osięcinach, opiekun-Aleksandra Siarkowska;
III MIEJSCE - Leon Sadło, 4 l., Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej im. M.Konopnickiej, opiekun-Agnieszka Dybich;
Wyróżnienia: Kinga Koj oraz Szymon Słupik, l.4, Przedszkole nr 17 "Bajkowe Wzgórze" w Tarnowskich Górach, opiekun- Barbara Ulfik, Karolina Jeleń-Ganzera.

Kategoria 5-6 latków:

I MIEJSCE - Wojciech Potoczny, 6 l., Publiczne Przedszkole nr 3 w Wadowicach, opiekun- Agata Morek;
II MIEJSCE - Kamil Białas, 6 l., Samorządowe Przedszkole nr 14 w Krakowie, opiekun- Marlena Ziaja;
III MIEJSCE - Julia Gawrońska, 6 l., Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osięcinach, opiekun- Monika Rydelek.

   Dziękuję za udział przedszkolakom z naszej szkoły- Helence i Anielce Pańkom oraz Asi Uchwat. Gratuluję laureatom oraz ich opiekunom i zapraszam do udziału w kolejnym konkursie już za rok ! ;))) (Katarzyna Moraczewska-Nowak, logopeda)

Spotkania z rodzicami

Utworzono dnia 13.05.2022

   W dniach 18 i 19 maja br. (środa, czwartek) zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas. Spotkania będą odbywały się według umieszczonego poniżej harmonogramu.

18.05.2022r. (środa)

godzina klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala)
16.00 0D (1) (zmiana) 1a (12) 1b (7) 7a (22)
16.45 P (2) (zmiana) 2a (14) 2b (15) 7b (10)
17.30 0B (18) 6a (19) 6b (23) 7c (11)

19.05.2022r. (czwartek)

godzina klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala)
16.00 0C (16) 4a (6) 4b (13) 5a (18)
16.45 0A (3) 8a (20) 8b (9) 8c (21)
17.30 0E (17) 3a (5) 3b (4) 5b (22)

Smacznie, zdrowo, kolorowo

Utworzono dnia 13.05.2022

   Przedszkolaki z  grupy Biedronek i Żabek podjęły wielkie wyzwanie – zamieniły  się w małych kucharzy i samodzielnie przygotowały wiosenne kanapki. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy.

   Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewka, pomidor, ogórek. Nie zabrakło wędliny, sera a także pieczywa. Z wielkim zaangażowaniem dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek przedszkolaki  kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Samodzielne przygotowanie kanapek dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Nawet  największe niejadki zjadały wszystko  z apetytem (M.G.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Smacznie, zdrowo, kolorowo

„Czy naprawdę trudne głoski?” – GRATULACJE DLA ASI UCHWAT!

Utworzono dnia 13.05.2022

   6 kwietnia w Przedszkolu Publicznym nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumowano IV Ogólnopolski Konkurs Logopedyczno – Plastyczny  pt. „Czy naprawdę trudne głoski?”, organizowany pod patronatem prezydenta tego miasta. Z radością przyjęliśmy informację, iż praca Joanny Uchwat z grupy Jeżyków w oddziałach przedszkolnych otrzymała wyróżnienie.

   Z naszej szkoły piękne prace wykonały także Aleksandra Gawrońska z tej samej grupy oraz Anna Jaskólska z grupy Pszczółek. Dziewczynki wykonały ilustrację do wybranego wiersza Jana Brzechwy – patrona organizatora. Celem konkursu było poznanie utworów Jana Brzechwy i nauka wymowy głoski „r” znajdującej się w wierszach „Pomidor”, „Arbuz”, „Na straganie”, „Na wyspach Bergamutach”. Dzieci biorące udział w konkursie mogły doskonalić  również zdolności plastyczne i po dwóch latach pandemii miały możliwość integrowania się. Gratuluję! (Katarzyna Moraczewska-Nowak, logopeda)

Dobre sposoby na mikroby - realizacja programu w oddziałach przedszkolnych

Utworzono dnia 12.05.2022

   Zadaniem nauczycieli wychowania przedszkolnego jest kształtowanie właściwych postaw w zakresie kultury zdrowotnej. Dlatego staramy się wdrażać dzieci do dbania o higienę osobistą, szczególnie ważną w kontekście pandemii. Miesiąc kwiecień jest miesiącem kultury zdrowotnej, a więc okazją do zaakcentowania realizowanej tematyki.

   We współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Aleksandrowie Kujawskim, realizujemy program "Dobre sposoby na mikroby". Jego pierwsza część "Z higieną za pan brat" adresowana jest do dzieci 5 i 6 letnich. W nasze działania włączyliśmy także dzieci 3, 4 letnie, które również poznają zasady higieny i uczą się prawidłowych zachowań prozdrowotnych w różnych sytuacjach dnia codziennego. Celem programu było poznanie zasad ochrony zdrowia przed mikroorganizmami chorobowymi, poprzez wdrażanie zdrowego stylu życia.

   W dniach 28,29 04.2022 we wszystkich grupach odbyły się zajęcia mające na celu utrwalenie nawyków właściwego mycia rąk, korzystania z chusteczki do nosa, izolacji w przypadku choroby. W ramach poszerzenia wiadomości zostały zorganizowane spotkania ze szkolną pielęgniarką, która swym autorytetem potwierdziła, jak ważne jest stosowanie zasad higieny w walce z wirusami. Dzieci wykonały prace plastyczne, zapoznały się z wierszem "Katar" oraz prezentacją multimedialną na temat skutecznych sposobów w walce z wirusami.

   Mamy nadzieję, że te działania przyczyniły się do podniesienia świadomości w zakresie ochrony zdrowia wśród najmłodszych. Liczymy na wsparcie rodziców, gdyż jak wiemy środowisko rodzinne ma największy wpływ na kształtowanie postaw małego dziecka. (A.M.)

więcej zdjęć po kliknięciu dalej

czytaj dalej na temat: Dobre sposoby na mikroby - realizacja programu w oddziałach przedszkolnych