„Europa i ja" - projekt edukacyjny

Utworzono dnia 13.07.2023

W minionym roku szkolnym uczniowie klasy 1b i 3b realizowali projekt edukacyjny „Europa i ja". Głównym celem projektu było: przybliżenie dzieciom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie, pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw,  integracja zespołu klasowego, rozwijanie umiejętności pracy w grupie oraz nauka przez zabawę. Klasa 1b poznawała Szwecję, a klasa 3b Słowację. W ciągu całego roku uczniowie realizowali kolejne zadania projektu. 1. Poznanie symboli narodowych. 2. Poznanie bajki, książki lub filmu. 3. Stworzenie słowniczka obrazkowego. 4. Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. 5. Poznanie zwierząt i roślin. 6. Muzyka w wybranym państwie. 7. Europejskie zabawy. 8. Liczenie w innym języku. 9. Sławni Europejczycy.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w realizacji zadań, angażowały się w poznawanie wybranego kraju.  Poprzez udział w projekcie zdobyły nowe doświadczenia, rozwinęły zainteresowania, wypromowały swoją szkolną placówkę i przede wszystkim świetnie się bawiły. (D.W., A.B.)

„Europa i ja" - projekt edukacyjny

Utworzono dnia 13.07.2023, 13:14