„Kujawskie nuty i słowa” w Bądkowie

Utworzono dnia 29.06.2023

Poczucie tożsamości regionalnej i dumy z miejsca, w którym uczymy się i mieszkamy jest bardzo ważne dla każdego człowieka. Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie dokładają wszelkich starań, aby kształtować taką postawę wśród uczniów. W tym celu 14 czerwca 2023r. p. Natalia Krzesiak, P. Aleksandra Szkudlarek oraz p. Izabela Lewandowska-Paliwoda zorganizowały wyjątkową uroczystość poświęconą naszej rodzimej kulturze ludowej.

Podczas występu pod hasłem „Kujawskie nuty i słowa” uczniowie zaprezentowali historię, zwyczaje, śpiew i tańce charakterystyczne dla naszego regionu, a także wiersze o Kujawach, które sami wcześniej napisali. Podczas Dnia Kujawskiego nie zabrakło wyjątkowych gości z Koła Gospodyń Wiejskich przy Klubie Seniora w Stróżewie. Seniorzy w kujawskich strojach zaprezentowali fragment tradycyjnego kujawskiego wesela, umilając nam czas śpiewem i muzyką.

Dzięki życzliwości i zaangażowaniu pań z Rady Rodziców oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Żabieńcu, mogliśmy spróbować tradycyjnego kujawskiego żurku, chleba ze smalcem i z ogórkiem oraz wielu pysznych ciast. Dzień upłynął w miłej i wesołej atmosferze. Przypomniał o konieczności kultywowania tradycji regionalnych.

„Kujawskie nuty i słowa” w Bądkowie

Utworzono dnia 07.07.2023, 13:59