Program „Przyjazny tornister” zrealizowany.

Utworzono dnia 04.07.2023

W bieżącym roku szkolnym uczniowie, rodzice i nauczyciele klas 1-3 brali udział w programie „Przyjazny tornister” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Aleksandrowie Kujawskim. Celem akcji była profilaktyka wad postawy i kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Uczestnicy programu poznali prawidłowe nawyki noszenia plecaka i właściwy sposób jego pakowania. Pani pielęgniarka ważyła tornistry uczniów i dokonywała analizy jego ciężkości w stosunku do wagi ciała. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali krzyżówki i wykonywali prace plastyczne.

Zarówno uczniowie, jak i rodzice uczestniczyli w spotkaniu z panią pielęgniarką, która uświadomiła wszystkim, jaki wpływ ma noszenie ciężkiego tornistra na postawę ciała i jakie działania prozdrowotne należy podjąć w kierunku profilaktyki chorób układu ruchu. Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Marczewskiej za zaangażowanie i pomoc w realizacji programu. Mamy nadzieję, że podjęte działania dostarczyły wszystkim uczestnikom wiedzy i narzędzi, dzięki którym będą mogli dokonywać świadomego wyboru wpływając na jakość swojego życia. (M.S.,M.S.)

Program „Przyjazny tornister” zrealizowany

Utworzono dnia 07.07.2023, 12:52