Andrzejki w klasach 1-3

Utworzono dnia 11.01.2022

Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych. W przeszłości wróżby w Wigilię św. Andrzeja traktowane były bardzo poważnie i uczestniczyły w nich wyłącznie dziewczęta. Z czasem jednak andrzejkowe wróżby dziewczęce stały się przede wszystkim zabawą, traktowaną na wesoło i z humorem. Kultywując tę tradycję, 29 listopada wychowawcy klas 1-3 zorganizowali  wróżby andrzejkowych, które cieszyły się popularnością wśród uczniów. Były to między innymi babeczki z wróżbami, serca z imionami,  wróżby numerologiczne, kubeczki z symbolami, kapelusz z zawodami  czy przestawiania butów.

Na koniec uczniowie przygotowali prace plastyczne związane z Andrzejkami. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili. (D.W.)

Andrzejki w klasach 1-3

Utworzono dnia 11.01.2022, 09:33