…bo wolność jest w nas… - „Szkoła do hymnu”

Utworzono dnia 16.11.2021

11 listopada to bardzo wyjątkowy dzień. Dzień, w którym manifestujemy nasz patriotyzm i przywiązanie do ojczyzny. Dzień, w którym nie my jesteśmy najważniejsi, ale Ona – Polska. W tym roku obchodzimy 103 rocznicę narodzin wolności. I choć w historii nie brakuje prób jej ograniczenia, my, Polacy, nie damy zdławić w sobie poczucia swobody. Jesteśmy wolni i o wolność upomnimy się zawsze. Bo wolność można docenić tylko wtedy, gdy została utracona i odzyskana.

Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, Święto Niepodległości, dzieci i młodzież bądkowskiej szkoły (pod kierunkiem p. Joanny Kwiatkowskiej i p. Izabeli Lewandowskiej-Paliwody, ze wsparciem technicznym p. Natalii Krzesiak) przygotowały uroczystą akademię poświęconą wolności i jej znaczeniu w życiu Polaków. Całość została uświetniona nastrojową i dynamiczną muzyką, przeplataną pięknymi wierszami, scenkami dramatycznymi i efektami specjalnymi. Pięknym dopełnieniem widowiska był taniec z flagami.  (JK)

10 listopada - dzień́ przed Świętem Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11:11 dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych uroczyście odśpiewały hymn Polski, biorąc tym samym udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Potem zgodnym chórem opowiadały na pytania najpopularniejszego wiersza dla dzieci pt. „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, udowadniając swoją przynależność́ do naszego pięknego kraju. Następnie każda z grup zaprezentowała przygotowaną na tę okazję piosenkę̨. Maluchy zachowały się̨ jak na patriotów przystało. (nauczycielki edukacji przedszkolnej)

W tym samym dniu 10.11.2021r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie wziął udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Z uwagi na trwający stan epidemii COVID-19 odśpiewanie hymnu państwowego odbyło się w mniejszych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Najpierw cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” zaśpiewali wspólnie z nauczycielami  uczniowie z klas 4-6, później młodzież z klas 7-8, a następnie dzieci z klas 1-3.

Po odśpiewaniu hymnu każda z grup wiekowych uczestniczyła w uroczystym apelu, który został przygotowany przez uczniów naszej szkoły z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten sposób cała społeczność uczniowska włączyła się we wspólne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości. (B.W.)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

…bo wolność jest w nas… - „Szkoła do hymnu”

Utworzono dnia 16.11.2021, 15:03