„Czy naprawdę trudne głoski?” – GRATULACJE DLA ASI UCHWAT!

Utworzono dnia 13.05.2022

6 kwietnia w Przedszkolu Publicznym nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumowano IV Ogólnopolski Konkurs Logopedyczno – Plastyczny  pt. „Czy naprawdę trudne głoski?”, organizowany pod patronatem prezydenta tego miasta. Z radością przyjęliśmy informację, iż praca Joanny Uchwat z grupy Jeżyków w oddziałach przedszkolnych otrzymała wyróżnienie.

Z naszej szkoły piękne prace wykonały także Aleksandra Gawrońska z tej samej grupy oraz Anna Jaskólska z grupy Pszczółek. Dziewczynki wykonały ilustrację do wybranego wiersza Jana Brzechwy – patrona organizatora. Celem konkursu było poznanie utworów Jana Brzechwy i nauka wymowy głoski „r” znajdującej się w wierszach „Pomidor”, „Arbuz”, „Na straganie”, „Na wyspach Bergamutach”. Dzieci biorące udział w konkursie mogły doskonalić  również zdolności plastyczne i po dwóch latach pandemii miały możliwość integrowania się. Gratuluję! (Katarzyna Moraczewska-Nowak, logopeda)