DZIEŃ LEGO

Utworzono dnia 05.03.2024

28 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Lego. Tego dnia wiele lat temu duński cieśla Ole Kirik Christiansen opatentował pierwszego klocka Lego. Klocki Lego goszczą  w milionach domów na całym świecie, ciesząc zarówno dzieci jak i dorosłych. Kreatywni konstruktorzy prześcigają się w budowaniu, a cudowne modele ozdabiają pokoje nie tylko dziecięce.

Uczniowie klas 1-3 uczcili ten dzień w wyjątkowy sposób. Najpierw poznali postać duńskiego cieśli oraz historię powstania klocków. Następnie dzieci wykorzystując Lego przyniesione ze swoich domów oraz zestawy szkolne  tworzyli bardzo kreatywne budowle. Dzięki tym zajęciom rozbudzili swoją wyobraźnię, usprawnili sprawność manualną oraz doskonalili współpracę w grupach. Dzieciom bardzo podobały się takie zajęcia, które były ciekawą alternatywą dla codziennych szkolnych lekcji. (D.W.)

DZIEŃ LEGO

Utworzono dnia 05.03.2024, 11:11