Dzień Matematyki w edukacji wczesnoszkolnej

Utworzono dnia 06.05.2022

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata.

Uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły świętowali ten dzień w drugim tygodniu marca. Poprzez zabawę, doskonalili swoje umiejętności matematyczne, utrwalali dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia, logiczne myślenie jak również integrowali się we wspólnym działaniu pracując w grupach. Zadania i rywalizacja wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Wśród aktywności matematycznych tego dnia wymienić należy: łamigłówki, sudoku, magiczne kwadratów, domino, bingo matematyczne oraz warcaby. Emocji i dobrej zabawy nie zabrakło, a uczniowie mogli się przekonać, że matematykę da się lubić. (D.W.)

Dzień Matematyki w edukacji wczesnoszkolnej

Utworzono dnia 06.05.2022, 09:22