Las i jego mieszkańcy

Utworzono dnia 04.01.2024

Las i jego mieszkańcy - to temat spotkania dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych z pracownikiem Nadleśnictwa Włocławek. Pani Malwina przeprowadziła zajęcia dotyczące zagadnień związanych z lasem, jego mieszkańcami i ochroną przyrody. Przypomniała zasady prawidłowego zachowania się w lesie oraz zwróciła uwagę na właściwe dokarmianie zwierząt podczas zimy. Dzieci miały okazję do wielozmysłowego poznania wybranych gatunków roślin i zwierząt spotykanych w lasach. Wielkie zainteresowanie wzbudził spreparowany orzeł bielik, którego maluchy mogły dotknąć i podziwiać z bliska. Przedszkolaki ćwiczyły pamięć, słuch i wzrok, grały w memory i odgadywały odgłosy ptaków.

Zajęcia były niezwykle interesujące ze względu na formę oraz osobowość prowadzącej, która z pewnością zyskała nowe grono sympatyków lasu. Dziękujemy bardzo za wizytę i zapraszamy ponownie. (A.M.)

Las i jego mieszkańcy

Utworzono dnia 04.01.2024, 10:55