Marysia i Hania Drążek laureatkami ogólnopolskiego konkursu „Gdyby Cię nie było…”

Utworzono dnia 02.10.2019

Dziś (01.10.2019r.) dotarła do nas bardzo radosna informacja związana z rozstrzygnięciem ogólnopolskiego konkursu „Gdyby Cię nie było…”, że jego laureatkami i zdobywczyniami I miejsca zostały Marysia Drążek – uczennica klasy VIb i jej młodsza siostra z klasy IIIb Hania Drążek. Organizatorem konkursu byli Miłosz Łaski  i znany influencer Daniel Rusin (Reżyser Życia).

Celem konkursu było pobudzanie lokalnego patriotyzmu oraz kształtowanie wzorca autorytetu, a zadanie konkursowe polegało na stworzeniu krótkiego, trzyminutowego filmu przedstawiającego wybraną przez uczestnika postać, która jego zdaniem zasługiwała na miano lokalnego bohatera. Zaproszenie do naszej szkoły z propozycją udziału uczniów w tym konkursie wpłynęło w połowie lipca, a do 11 sierpnia  trzeba było film wysłać do organizatorów konkursu. Czasu miałyśmy mało, ale dzięki temu, że był to już piąty film Marysi, został wysłany na czas. Bohaterem filmowej opowieści był Józef Nowakowski – dziadek Marysi i Hani, a do niedawna nasz nauczyciel. Konkurs był rozgrywany w dwóch kategoriach. W kategorii głównej, rozstrzyganej prze Jury Konkursowe, nagrodzono 5 filmów. W kategorii drugiej – laureatów oceniała publiczność na Facebooku – klikając na polubienia lub komentując oglądane filmy. Sami organizatorzy byli zaskoczeni tym, że filmy obejrzało ponad 100 tysięcy osób. Nasz film obejrzało ponad 7500 osób, z których 796 oddało na nas głos - dzięki czemu w tej kategorii Marysia i Hania zajęły IV miejsce.

Czy było warto poświęcić  na to trochę wakacyjnego czasu? Zwycięzcy wezmą udział w warsztatach filmowych, które poprowadzi dla nich Reżyser Życia. Otrzymają zaproszenie na plan zdjęciowy, na którym będą znani aktorzy i youtuberzy, a także wstęp do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. Ponadto, dwa najlepsze filmy konkursowe wybrane przez Komisję Konkursową zostaną udostępnione na oficjalnym profilu Reżysera Życia w serwisie społecznościowym Facebook, a ich autorzy otrzymają atrakcyjną nagrodę rzeczową. Do jednej z osób trafi aparat Canon 1300D, którym nagrywane były filmy publikowane na kanale Reżysera Życia. O udziale w tych  wydarzeniach oczywiście  napiszemy. Szczęśliwa opiekunka laureatek – Joanna Drążek