PODSUMOWANIE KANGURA

Utworzono dnia 14.07.2019

6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Włocławku odbyła się uroczystość podsumowania XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny dla regionu włocławskiego.
   Kangur Matematyczny jest to obecnie najbardziej masowa impreza matematyczna na świecie. W Polsce patronat nad konkursem ma Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs jest adresowany do uczniów wszystkich typów szkół, od klasy 2 szkoły podstawowej po maturzystów. Jest atrakcyjny ze względu na nietrudne, nieszablonowe i zabawne zadania oraz prostą formułę. Uczestnicy na całym świecie rozwiązują te same zadania tego samego dnia. W bieżącym roku szkolnym w regionie włocławskim wzięło udział 5,5 tys. uczestników ze 140 szkół. Na uroczystości podsumowującej konkurs nagrodzono: Mikołaja Patyka ucznia klasy VII oraz Bartosza Przybysza ucznia klasy V, którzy uzyskali wynik bardzo dobry. Otrzymali oni nagrody rzeczowe w postaci albumów, gier logicznych, słowników, nagród książkowych. Ponadto 12 uczniów z naszej szkoły zdobyło wyróżnienia: Piasecki Wojciech, Wiśniewski Adam, Pietrzak Julia, Baranowski Bartłomiej, Możdżeń Miłosz, Kostański Alan, Nowak Maja, Kotlarz Bartłomiej, Gapska Maja, Kudlińska Michalina, Możdżeń Szymon, Przybysz Zuzanna. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym. (K.W.)