Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Utworzono dnia 02.11.2023

Ślubowanie  to szczególna chwila w życiu pierwszoklasistów.  Dla uczniów to pierwszy krok na drodze edukacji, a dla rodziców i bliskich – to czas dumy i radości. 13 października 2023r w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej naszej szkoły, najmłodsi uczniowie stanęli przed społecznością szkolną, aby złożyć swoje pierwsze uroczyste obietnice.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ksiądz kanonik Antoni Tabak, ksiądz Dawid Drapała, wójt gminy Bądkowo Ryszard Stępkowski, wiceprzewodniczący rady gminy Bądkowo Piotr Kobusiński, przewodnicząca komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej Agnieszka Sobiecka-Podlewska. Wszystkich zebranych przywitał dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie p. Janusz Graczyk.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej w pięknie przygotowanej pod okiem wychowawczyń p. Anny Bury i p. Lidii Bujanowskiej części artystycznej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Uroczystość była pełna wzruszeń, a oczy pierwszoklasistów promieniowały determinacją i nadzieją na przyszłość. Nauczyciele i rodzice byli z dumni i wzruszeni świadomością, że stoją na starcie tej fascynującej przygody razem z dziećmi.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. To symboliczny moment, w którym obiecują rozpoczęcie swojej edukacyjnej podróży, poznawanie nowych rzeczy i rozwijanie swoich umiejętności. Aktu pasowania dokonał pan dyrektor. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej  Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni  do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. (L.B , A.B)

Ślubowanie uczniów klas pierwszych 2023

Utworzono dnia 02.11.2023, 14:48