SPOTKANIE Z POLICJĄ

Utworzono dnia 15.11.2021

Dnia 28 października dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klasa 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Policjantki opowiadały o swoim zawodzie i służbie policyjnej. Omówiły zasady właściwego poruszania się po drogach wykorzystując przywiezione pomoce, takie jak: sygnalizator świetlny, podłogowa mata – jezdnia, elementy odblaskowe i inne. Zwróciły uwagę na bezpieczeństwo pasażerów – dzieci podczas jazdy samochodem i zagrożenia wynikające z kontaktów z nieznajomymi osobami.

Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, były bardzo aktywne i zaangażowane w wykonywanie proponowanych zadań. Mamy nadzieję, że zdobyte i utrwalone podczas spotkania umiejętności będą stosowane w życiu codziennym. (E. Ż.; M.S.)

SPOTKANIE Z POLICJĄ

Utworzono dnia 15.11.2021, 08:56