Utworzono dnia 04.05.2022

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym celem jest podnoszenie poziomu wiedzy związanej z tym tematem oraz zwrócenie uwagi na problemy z jakimi borykają się osoby dotknięte autyzmem, a także ich najbliżsi. Również w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia budujące wrażliwość społeczną w tym zakresie. Symbolem solidarności z osobami autystycznymi jest kolor niebieski, tego dnia przedszkolaki były ubrane w elementy stroju w tym właśnie kolorze.

Naszym działaniom towarzyszyła myśl, że budując empatyczną postawę u dzieci na etapie przedszkola, sprawimy, że wyrosną z nich mądrzy i tolerancyjni dorośli. (R.B.)

W kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody te mają na celu podnoszenie świadomości społecznej i poszerzenie wiedzy na temat tego zaburzenia oraz przeciwdziałanie dyskryminacji osób z autyzmem i ich rodzin.

Symbolem solidarności z osobami w spektrum autyzmu jest kolor niebieski. W tym dniu każdy może wyrazić swą solidarność. Tak uczynili również uczniowie klas pierwszych. Poznali bliżej to zaburzenie oglądając filmy edukacyjne. Przyszli oni ubrani na niebiesko, mieli symboliczne niebieskie balony, wykonywali prace z wykorzystaniem tylko koloru niebieskiego.

Pamiętajmy – sam autyzm to nie choroba, a zaburzenie rozwoju mózgu. (M.S.,A.W.,M.S.)

Utworzono dnia 05.05.2022, 13:16