Szkolne Targi Szkół

Utworzono dnia 05.05.2022

...Wybierz pracę, którą kochasz,
a nie będziesz musiał pracować ani
przez jeden dzień w swoim życiu...

Konfucjusz

Dla ósmoklasistów nadszedł czas podjęcia decyzji związanej z wyborem drogi zawodowej. Decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadpodstawowej, sięgającej swoimi skutkami w ich przyszłość.

31 marca 2022r. klasy ósme uczestniczyły w targach edukacyjnych, które odbyły się na terenie naszej szkoły. Imprezę organizujemy już od 2008 roku, czyli czternasty rok i zawsze spotkanie ze starszymi uczniami i nauczycielami z okolicznych szkół ponadpodstawowych cieszyło naszą społeczność szkolną ciekawymi informacjami i zachętą do pójścia o krok naprzód. Nadmienię, że przed reformą edukacji, kiedy to gimnazja „rozkwitały”i ruszyły pełną parą, organizacja giełdy szkół dotyczyła gimnazjalistów i szkół ponadgimnazjalnych.

Okres pandemii przerwał na dwa lata organizację targów uniemożliwiając nam spotkania w jednym miejscu i czasie w większym gronie osób. Cieszymy się, że w tym roku małymi krokami wracamy do starych praktyk i tradycji szkoły. Myślę, że nie tylko z naszej strony był entuzjazm z powodu spotkania, ponieważ ilość szkół, jaka wyraziła swoje chęci przybycia do Bądkowa, była satysfakcjonująca.

Swoją ofertę edukacyjną spośród dziewięciu szkół przedstawił: Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego ze Starego Brześcia, Zespół Szkół Akademickich Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku, Zespół Szkół Technicznych we Włocławku, Zespół Szkół nr 4 i IV Liceum Ogólnokształcące we Włocławku im. K.K. Baczyńskiego, Liceum Ogólnokształcące Salezjańskiego Kolegium Kujawskiego w Aleksandrowie Kujawskim, Zespół Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce i Mundurowa Szkoła Techniczna i III Liceum Ogólnokształcące w Aleksandrowie Kujawskim.

Działania te zostały podjęte w celu ułatwienia i ukierunkowania co do dalszej edukacji młodzieży, a trafny wybór szkoły i zawodu będzie wyznacznikiem sukcesów zawodowych w dorosłym życiu i da możliwość samorealizacji i zadowolenia. M.K.

Targi Szkół - 2022

Utworzono dnia 06.05.2022, 08:58