Targi szkół w naszej szkole

Utworzono dnia 02.05.2023

...Wybierz pracę, którą kochasz,
a nie będziesz musiał pracować ani
przez jeden dzień w swoim życiu...

Konfucjusz

Dla ósmoklasistów nadszedł czas podjęcia decyzji związanej z wyborem drogi zawodowej. Decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadpodstawowej, sięgającej swoimi skutkami w ich przyszłość. 30 marca 2023 r. klasy ósme uczestniczyły w targach edukacyjnych, które odbyły się na terenie naszej szkoły. Imprezę organizujemy już od 2008 roku, czyli piętnasty rok i zawsze spotkanie ze starszymi uczniami i nauczycielami z okolicznych szkół ponadpodstawowych cieszyło naszą społeczność szkolną ciekawymi informacjami i zachętą do pójścia o krok naprzód. Nadmienię, że przed reformą edukacji, kiedy to gimnazja „rozkwitały”i ruszyły pełną parą, organizacja giełdy szkół dotyczyła gimnazjalistów i szkół ponadgimnazjalnych. Pandemia natomiast wstrzymała nasze działania na dwa lata.

W tym roku swoją ofertę edukacyjną przedstawił: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego ze Starego Brześcia,  Liceum Ogólnokształcące Salezjańskiego Kolegium Kujawskiego w Aleksandrowie Kujawskim, Mundurowa Szkoła Techniczna w Aleksandrowie Kujawskim, Zespół Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim i Zespół Szkół nr 2 im mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim.

Warto wspomnieć, że nasi ósmoklasiści w marcu 2023 uczestniczyli również w targach Włocławskich Szkół Ponadpodstawowych, z tego też powodu nie zapraszaliśmy ich do nas. Działania te zostały podjęte w celu ułatwienia i ukierunkowania co do dalszej edukacji młodzieży, a trafny wybór szkoły i zawodu będzie wyznacznikiem sukcesów zawodowych w dorosłym życiu i da możliwość samorealizacji i zadowolenia. M.K.

Targi szkół w naszej szkole

Utworzono dnia 02.05.2023, 09:48