Witamy w PRL-u! - wystawa

Utworzono dnia 11.01.2022

13 grudnia przypadała 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Był to trudny czas w historii Polski, o którym niewiele się mówi, choć wielu z nas pamięta. Bądkowska społeczność szkolna postanowiła zorganizować wystawę upamiętniającą minioną epokę. Dzięki zaangażowaniu lokalnego środowiska projekt udało się zrealizować. Na wystawie znalazły się przedmioty użyczone przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

W holu głównym byłego gimnazjum powstało minimuzeum, w którym zebrano wspaniałe artefakty. Nie zabrakło przedmiotów codziennego użytku, wyposażenia kuchni, łazienki, pokoju gościnnego, biura, a nawet warsztatu czy gospodarstwa rolnego. Uczniowie mogą obejrzeć trendy modowe lat 80-tych (kożuchy), popularne wyroby fajansowe czy prototyp kina domowego (projektory na klisze). Wisienką na torcie jest zabytkowy motocykl.

Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy mają okazję „dotknąć” historii. Dla starszych była to sentymentalna podróż w czasy niedawno minione. Organizatorzy dziękują wszystkim za zaangażowanie. (MB, BW, JK)

Witamy w PRL-u!

Utworzono dnia 13.01.2022, 10:23