Ola i Andżelika odebrały w Bydgoszczy mandaty poselskie

Utworzono dnia 15.11.2019

Dziś w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy miała miejsce miła uroczystość wręczenia mandatów poselskich województwa kujawsko-pomorskiego na XIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Przypominamy, że w gronie 26 uczniów ze szkół naszego województwa, którzy zostali wyłonieni w drodze ogólnopolskich eliminacji znalazły się dwie nasze gimnazjalistki: Ola Krajewska i Andżelika Szafrańska. Grono szczęśliwców odebrało Mandaty Posła z rąk Anny Łukaszewskiej – Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i Zbigniewa Ostrowskiego - Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego. Nasze parlamentarzystki będą uczestniczyły w pracy młodzieżowego Sejmu dwa dni – od 31 maja do 1 czerwca. Okazało się, że dzięki dzisiejszemu pobytowi w Bydgoszczy spełniło się marzenie Oli – po raz pierwszy jechała pociągiem. Ale może to i dobrze, bowiem nie domagała się w drodze powrotnej podróży 1 klasą, co się dorosłym parlamentarzystom należy.(JN)