"Polska Biega 2013"

Utworzono dnia 15.11.2019

WIELOKROTNA MISTRZYNI POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, OLIMPIJKA Z PEKINU I LONDYNU, KATARZYNA KOWALSKA BIEGAŁA W BĄDKOWIE.

Na pięknych trasach bądkowskiego parku odbył się bieg integracyjny z udziałem uczniów gimnazjum, szóstych klas szkół podstawowych gminy, nauczycieli i mieszkańców. W samo południe 24 maja 200 uczestników wraz z najlepszą polską lekkoatletką Katarzyną Kowalską pokonało przełajową trasę długości 1500m. Bieg miał też szczególny charakter, młodzi sportowcy oraz ich nauczyciele i mieszkańcy gminy biegali charytatywnie dla Radka Budzińskiego, naszego ucznia, który pełnił rolę „honorowego” sędziego startowego. W Bądkowie wraz z olimpijką gościliśmy także trenera kadry narodowej biegaczy Mariana Nowakowskiego. Na mecie każdemu zawodnikowi wręczono pamiątkowy medal i dyplom. Animator biegu Zdzisław Etynkowski serdecznie dziękuje uczestnikom, sponsorom i rodzicom uczniów za życzliwość i wsparcie w realizacji tej wyjątkowej akcji.