Profesor Oświaty w naszym gimnazjum? To całkiem możliwe...

Utworzono dnia 15.11.2019

Najwyższym stopniem awansu zawodowego nauczycieli, jest uzyskanie tytułu honorowego „Profesora Oświaty”. Przed taką szansą stanął nasz nauczyciel historii – Józef Nowakowski, bowiem wniosek w tej sprawie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy przesłało do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nasz kolega znalazł w gronie pięciu nauczycieli z naszego województwa ubiegających się o ten zaszczytny tytuł. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej na wniosek szesnastoosobowej Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty. Już sam fakt znalezienia się w gronie kandydatów jest wyróżnieniem dla nauczyciela i szkoły, bowiem od 2008 roku uhonorowano tym tytułem zaledwie 53 nauczycieli. Czy nasz nauczyciel też znajdzie się w tak zaszczytnym gronie okaże się już 1 lipca, kiedy to Kapituła przedstawi wnioski w tej sprawie ministrowi edukacji.