Projekt edukacyjny "Na olimpijskim szlaku"

Utworzono dnia 15.11.2019

Uczennice klasy IIb: Anna Golenia, Weronika Kotowska, Magdalena Mikołajewska i Justyna Wienconek realizują projekt edukacyjny o tematyce olimpijskiej. Celem zadania jest upowszechnianie idei olimpijskiej wśród młodzieży gimnazjalnej, zdobycie szerokiej wiedzy o olimpiadach, igrzyskach, sportowcach, dyscyplinach sportu.

Turniej wiedzy został przygotowany w 3 etapach. W pierwszym udział wzięli wszyscy uczniowie naszego gimnazjum odpowiadając na 20 pytań z podstaw olimpizmu. W półfinale 21 uczniów musiało wykazać się wiedzą dotyczącą: miast igrzysk, polskich olimpijczyków, Eugeniusza Kwiatkowskiego - bądkowskiego olimpijczyka i ciekawostek olimpijskich.

W majowym finale naszego projektu wystąpi piątka dziewcząt: Andżelika Szafrańska (IIIa), Weronika Kwiatkowska (Ic), Monika Wyrzykowska (IIIa), Aleksandra Krajewska (IIIb) i Martyna Pawlak (Ic). Opiekunem projektu jest nauczyciel wychowania fizycznego Pan Zdzisław Etynkowski. Powodzenia w finale! (Organizatorzy)