Święto Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 15.11.2019

We wtorek 30 kwietnia w naszym gimnazjum uczczono 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego przez całą społeczność uczniowską. W montażu artystycznym, w części historycznej podkreślono, iż konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku była pierwszą w Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej, ustawą regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

W części muzyczno-poetyckiej słowami naszych największych poetów podkreślono doniosłość tego wielkiego dla wszystkich Polaków święta. Przedstawienie z dużą swobodą i gracją wykonali uczniowie klasy Ia wspomagani trójką "zawodowców" z innych klas. Młodzi artyści składają serdeczne podziękowania za cenne rady i sugestie dotyczące przedstawienia panu Z. Etynkowskiemu. R.S. (zdjęcia Natalia Jakrzewska)