Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2012/2013

AKTUALNOŚCI:

Debata

Utworzono dnia 15.11.2019

   Dziś znalazł finał śmiały pomysł dostania się na XIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Odbyła się w naszej szkole debata zatytułowana "Przyroda to kawałek naszej małej Ojczyzny. Co my możemy zrobić dla ochrony środowiska w naszej szkole, gminie?". Przebieg debaty podzieliłyśmy na dwie części - uczniowską, w której uczniowie opowiadali o akcjach ekologicznych przeprowadzonych w ich podstawówkach, oraz o pomysłach na przyszłość i dyskusyjną z udziałem dorosłych. Nasze zaproszenie ku wielkie radości przyjęli: Wójt Gminy Bądkowo - Pan Janusz Zaremba, Przewodnicząca Rady Gminy - Pani Halina Kurdupska, Wiceprzewodniczący Rady Gminy - Pan Marcin Wesołowski, Przewodniczący Gminnej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska - Pan Marek Jankowski, Proboszcz Parafii Łowiczek - Ksiądz Krzysztof Kaźmierczak, Przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty - Pani Barbara Kurzyp, Doktor - Pan Tomasz Kumor, Prezes Zarządu firmy EKOSKŁAD w Służewie - Pan Maciej Bartoszek oraz Agnieszka Kowalik, Pan Przemysław Hofman Odpowiedzialny za Gminną Oczyszczalnie Ścieków, oraz grono pedagogiczne i uczniowie Publicznego Gimnazjum w Bądkowie.
   Wcześniejszy udział w Sesji Rady Gminy pozwolił nam opracować scenariusz tak, aby uzyskać odpowiedzi na szereg ważnych pytań związanych z ustawą śmieciową, która wejdzie w życie 1 lipca. W codziennym życiu szkolnym czasem lekcja trwa wieczność, a dziś półtorej godziny wydawało się chwilką, tak szybko i dynamicznie potoczyła się dyskusja. Nasi goście nie mieli potrzeby spierać się, ponieważ z wielu rodzajów debaty, wybrałyśmy debatę panelową. Chodziło o przedyskutowanie problemu i znalezienie propozycji, rozwiązań - a nie spieranie się kto ma rację. Było to dla nas wielkie przeżycie i doświadczenie, bowiem kolejny raz przekonałyśmy się, że jeśli robi się coś ważnego, to również dorośli traktują poważnie takie uczniowskie pomysły. Bardzo nam do gustu przypadła wypowiedź Pana Marka Jankowskiego, abyśmy jako młodzi ludzie, przynajmniej raz w roku przejęli władzę w szkole i gminie - na pewno Samorząd Uczniowski ten pomysł podejmie ;) Miło zaskoczył nas również Pan Maciej Bartoszek z Ekoskładu, który podarował nam ekologiczne upominki. :)
    Dziękujemy wszystkim z całego serca za udział, włączenie się przedstawicielom klas, Kindze Krajewskiej, która bezinteresownie udzielała nam wskazówek oraz notowała przebieg dzisiejszej debaty, Dawidowi Drążkowskiemu, który zajął się rozkładaniem sprzętu, Krzysztofowi Ulczyckiemu oraz Milenie Zarembie, którzy dokumentowali dzisiejszą debatę, Pani Halinie Dondalskiej, która czuwała nad pracą Kingi, Panu Zdzisławowi Etynkowskiemu i Pawłowi Popławskiemu za przygotowanie scenografii, Panu Januszowi Graczykowi, który wypromował naszą debatę na stronie naszego gimnazjum, a przede wszystkim naszemu opiekunowi Panu Józefowi Nowakowskiemu za trud włożony w nasze przygotowanie. Bez ich udziału, nasza debata by się nie udała. Jednym słowem warto było poświęcić tyle czasu na przygotowanie debaty. Teraz tylko raport i.... oczekiwania na decyzję organizatorów "naboru". (Aleksandra Krajewska i Andżelika Szafrańska)


czytaj dalej na temat: Debata

W archiwum w Płocku poznawaliśmy podstawy genealogii

Utworzono dnia 14.11.2019

   We wtorek 2 kwietnia uczestnicy projektu „Nie odejdą w niepamięć” realizowanego w programie „Równać szanse” około godziny 9:00 wyruszyli spod Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie do Archiwum Państwowego w Płocku. Spotkanie to miało charakter zajęć genealogicznych pn.: „Kim jesteś? - sposoby poszukiwań genealogicznych i prezentacji ich wyników”, które poprowadziła dla nas pani Agata Radecka. Pani Agata była bardzo zdziwiona, że w dzień wolny od szkoły mieliśmy ochotę przyjechać właśnie do archiwum. Opowiedziała nam o jego dziejach od XIII wieku. Przygotowała dla nas zestaw ksiąg metrykalnych Bądkowa - miejscowości o podobnej nazwie leżącej pod Płockiem. Następnie p. Agata na specjalnych planszach przedstawiła nam jak szuka się swych przodków na przykładzie jednego wpisu metrykalnego w księgach parafialnych. Dowiedzieliśmy się także, że jest kilka sposobów na tworzenie drzewa genealogicznego. Na koniec zwiedziliśmy pomieszczenia magazynowe, a potem zamiast wyprawy do ZOO wybraliśmy się do McDonalda.
   Chcielibyśmy podziękować pani Agacie Radeckiej za czas, który nam poświęciła i za to, że nauczyła nas wielu pożytecznych i ciekawych umiejętności, które przydadzą się w pisaniu biogramów, a może kiedyś zabierzemy się za … drzewo rodowe? Wyjazd zorganizował dla nas koordynator projektu pan J. Nowakowski. (Martyna Pawlak).

czytaj dalej na temat: W archiwum w Płocku poznawaliśmy podstawy genealogii

Zaproszenie

Utworzono dnia 14.11.2019

Dzień Samorządności

Utworzono dnia 14.11.2019

21 marca odbył się w naszym gimnazjum Dzień Samorządności. Przed każdą klasą postawiliśmy wiele wyzwań. Były różne konkursy i zabawy, które miały na celu rozwijać kreatywność uczniów i uczyć ich zasad zdrowej rywalizacji. Każda klasa miała za zadanie przedstawić: okrzyk klasowy, plakat o wiośnie, strój w określonym kolorze, teledysk do wybranej piosenki, modę wiosenną, kanapki oraz wykazać się wiedzą na temat naszego gimnazjum. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: p. M. Kwiatkowska, p. A. Pernik, p. W. Niemczyk i p. M. Strzelecka. Rywalizacja pomiędzy poszczególnymi klasami była duża. Walczyliśmy przecież o punkty, które wliczone zostały do całorocznego konkursu o tytuł na „Najaktywniejszą klasę roku 2012/2013” oraz dzień wolny od odpytywania dla każdej klasy. Pierwsze miejsce zajęły klasy Ic i IIIa, na drugim była klasa IIa, a trzecia lokata przypadła klasie Ib. Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla poszczególnych klas w następujących kategoriach:
      Najlepszy plakat - klasa IIIc;
      Najlepszy przepis kulinarny na kanapkę wiosenną – klasa Ic;
      Najlepszy okrzyk klasowy – klasa Ib;
      Najlepsza scenografia do teledysku – klasa IIIa;
      Najlepsza charakteryzacja do teledysku – klasa IIIb;
      Najlepsza choreografia do teledysku – klasa IIb;
      Najoryginalniejsza moda wiosenna – klasa Ia;
      Najlepszy strój klasowy – klasa IIa.
   Imprezę szkolną poprowadziły: przewodnicząca SU – Daria Książkiewicz i zastępca – Sandra Błaszak. Nad całością czuwała p. Beata Wyborska – opiekun SU. (Dominika i Paulina z kl. IIIb)

czytaj dalej na temat: Dzień Samorządności

Wiedzą jak odkrywać i rozwijać talent w swoich uczniach

Utworzono dnia 14.11.2019

   Kilka tygodni temu Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogłosiło konkurs dla nauczycieli, w którym mieli w formie multimedialnej prezentacji opowiedzieć, ale i pochwalić się, jak proponując uczniom pozaszkolne i pozalekcyjne zajęcia „odkrywają” w swoich uczniach zainteresowania, uzdolnienia i … talenty, aby pomóc im je doskonalić, a także twórczo je wykorzystywać - walcząc o nagrody w rozmaitych projektach i konkursach. Dziś (21 marca) podczas specjalnej konferencji dokonano podsumowania Konkursu, objętego Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym nasi nauczyciele – Beata Wesołowska i Józef Nowakowski uzyskali doskonałe II miejsce. Ten i inne nauczycielskie sukcesy wyraźnie wskazują „skąd się biorą” tak liczne i znaczące sukcesy naszych gimnazjalistów – bo nasze gimnazjum nie tylko uczniem, ale i nauczycielem stoi.(JN)

czytaj dalej na temat: Wiedzą jak odkrywać i rozwijać talent w swoich uczniach

Kolejny historyczny sukces Oli

Utworzono dnia 14.11.2019

   Dziś (21 marca) w murach Liceum Marii Konopnickiej we Włocławku, podczas Gali Konkursowej podsumowującej I Konkurs Humanistyczny z cyklu Historia wyobraźnia pisana, zorganizowanego z okazji 150. rocznicy powstania styczniowego – Ola Krajewska, uczennica klasy IIIb otrzymała jedno z dwóch wyróżnień za swoją wersję wydarzeń powstańczych na Kujawach. Dodatkowym wyróżnieniem, ale i osobistym emocjonalnym przeżyciem, był wywiad, jakiego Ola udzieliła TV Kujawy. TV Kujawy wspólnie z Prezydentem Miasta Włocławek, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Włocławskim Towarzystwem Naukowym we Włocławku byli partnerami Konkursu, którego kontynuację zapowiedziano podczas Gali. Uroczystość wręczenia nagród została uświetniona koncertem pieśni patriotycznych z czasów powstania w wykonaniu szkolnego chóru oraz dwa okolicznościowe referaty: Tomasza Wąsika i Tomasza Dzikiego – znanych włocławskich historyków. Gratulacje dla Oli i jej nauczyciela – Józefa Nowakowskiego. (JN)

czytaj dalej na temat: Kolejny historyczny sukces Oli