Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2002/2003

AKTUALNOŚCI:

Egzamin próbny

Utworzono dnia 22.11.2021

   14 i 15 listopada 2002 roku. Ta data długo napawała strachem nie tylko mnie, ale wszystkich trzecioklasistów. Właśnie w tych dniach odbył się pierwszy próbny egzamin gimnazjalny. W przeciwienstwie do naszych starszych kolegów wszyscy pisali?my zarówno test humanistyczny jak i matematyczno-przyrodniczy.

   Chociaż egzamin rozpoczynał się o godzinie dziewiątej, musiałam być w GOK-u, gdzie odbywał się test, już od ósmej czterdzieści, aby wylosować stolik przy którym będę "pociła się" przez najbliższe dwie godziny. Każdy oczywiście chciał siedzieć jak najdalej od komisji, ale udało sie to nielicznym. Szczęście mi dopisa?o. Na teście humanistycznym zajęłam miejsce na samym końcu sali. Miałam przed sobą dwadzieścia zadań zamkniętych i osiem otwartych nawiązujących do historii pisma. Zaskoczył mnie brak pytań z gramatyki. Zamiast reprodukcji ujrzałam plakat, którego symbolikę musiałam wyjaśnić. Temat rozprawki także nie należał do najłatwiejszych, jednakże z nim sobie poradziłam.

   O wiele więcej kłopotów sprawiło mi rozwiązanie testu matematyczno-przyrodniczego. Składał się on z dwudziestu pięciu zadań zamkniętych i otwartych. Zdecydowanie trudniejsze były pytania, w których trzeba było wybrać jedną z czterech, bardzo podobnych do siebie odpowiedzi. Pozostałe zadania okazały się dość łatwe dlatego dziwi mnie fakt, iż duża liczba gimnazjalistów nawet nie podjęła się ich rozwiązania. Wielu zrezygnowało też z rozprawki, tracili w ten sposób ogromną liczbę punktów. Uważam to za bardzo nierozsądne. Mam nadzieję, że nie popełnią tego błędu na prawdziwym egzaminie. (Emilia Rudalska kl. IIIb)

Przedstawienie profilaktyczne

Utworzono dnia 22.11.2021

   14 listopada 2002 roku nasza szkoła gościła aktorkę. Mieliśmy okazję wysłuchania i obejrzenia bardzo ciekawego i humorystycznego spektaklu na temat narkotyków i alkoholu, a także wartości przyjaźni w życiu człowieka. Pani ukazała nam bowiem, jak uzależnienia oddalają ludzi i tworzą między nimi przepaść. Do przezwyciężenia alkoholu i narkotyków potrzebna jest silna wola, ale również pomoc innych. Czasem do podniesienia się z dna wystarczy tylko (a może aż?) czyjaś pomocna dłoń. Takich ludzi na świecie nie jest wcale tak mało. A może też w Tobie drzemie humanitarność osobowość, tylko czeka na przebudzenie? Warto spróbować - to przecież nic nie kosztuje. Myślę, że to właśnie chciał przekazać nam nasz gość.

   Ogólnie spektakl był bardzo udany. Aktorka do przekazania "użyła" uczniów z naszej szkoły. Była to sposobność do szczerego śmiechu, ale i refleksji nad własnym życiem. Karolina Dalasińska kl. IIb.

Dzień Nauczyciela

Utworzono dnia 22.11.2021

   To piękne święto pracowników oświaty w naszej szkole przebiegało bardzo uroczyście. Po części oficjalnej, podczas której pani dyrektor H. Małecka wręczyła nauczycielom nagrody oraz podziękowała wszystkim pracownikom za całoroczną pracę - nastąpiła miła chwila wytchnienia.

   Uczniowie Gimnazjum zaprosili swoich pedagogów na piękną i zabawną część artystyczną. To właśnie zdjęcia z występu przygotowanego pod kierunkiem p. A. Piernik, p. T. Babickiej i p. R. Stępkowskiego. "Aby innych zapalać - trzeba samemu płonąć" - pod takim hasłem młodzi artyści zaprezentowali przegląd mody i zwyczjów szkolnych przez poszczególne epoki. Śmiechu było dużo, oklaski także - a to chyba najlepsze podziękowanie dla występujących. Monika Hofman kl. IIa

Film - spotkanie z reżyserem

Utworzono dnia 22.11.2021

   Kilka dni temu obejrzałam wraz z klasą film w reżyserii Tadeusza Bystrama, opowiadający o życiu Adam Mickiewicza. Był to film dokumentalno-fabularny, powstał w 1998 roku z okazji dwusetnej rocznicy urodzin poety. Składał się z trzech odcinków zatytułowanych "Kraj lat dziecinnych", "Dojrzewanie i nauka"' "Młodość chmurna i durna", które przedstawiały poszczególne etapy z życiu A. Mickiewicza. Sceny z życia poety zostały przedstawione w miejscach, w których przebywał jako mały chłopiec, a później student Uniwersytetu Wileńskiego.

   W filmie podobało mi się to, iż reżyser do każdej sceny wykorzystał śpiewne teksty poety, zestawił ludową muzykę litewską ze współczesną. Piękne krajobrazy litewskie nad Niemnem, Wilna, w okolicach jeziora Świteź, a także pejzaże wszystkich pór roku Litwy, wywołują nastrój epoki romantycznej, w jakiej poeta tworzył. Główne role w filmie między innymi: A. Mickiewicza, M. Wereszczykówne, T. Zana, Czeczota zgrali studenci Łódzkiej Szko?y Filmowej.

   Ideą filmu było przedstawienie wieszcza jako młodego i wrażliwego człowieka. Uważam, że reżyser zrobił to w sposób ciekawy i oryginalny (Magdalena Kulpa IIIb)

Rada Pedagogiczna 2002/2003

Utworzono dnia 22.11.2021

Dyrektor Gimnazjum
p. Halina Małecka

Nauczyciele:

p. Maria Wierzchowska
p. Halina Dondalska
p. Jausz Graczyk
p. Józef Nowakowski
p. Anna Piernik
p. Ewa Jakóbowska
p. Beata Wyborska
p. Zdzisław Etynkowski
p. Beata Wesołowska
p. Andrzej Kuczyński
p. Stfania Kuczyńska
p. Ryszard Stępkowski
p. Maria Głowacka
ks. Jan Dominowski
p. Roman Mroczkowski
p. Teresa Babicka

Pracownicy obsługi:

p. Maria Przekwas
p. Zdzisława Woźniak

czytaj dalej na temat: Rada Pedagogiczna 2002/2003