Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2008/2009

AKTUALNOŚCI:

Wizyta w Teatrze

Utworzono dnia 29.11.2019

26 stycznia uczniowie naszego gimnazjum udali się do Włocławka na przedstawienie pt. „Mały Książę – opowieść z życia”. Sztuka stanowiła adaptację „Małego Księcia” wzbogaconą o fragmenty powieści tego samego autora, Antoina de Saint-Exupery’ego – „Ziemia, planeta ludzi”. Główną inspiracją dla twórców tego widowiska stało się nieustające pytanie o sens życia i miejsce człowieka w „trybach” współczesnego świata. Czym jest dzisiaj przyjaźń, miłość, zaufanie, odpowiedzialność?

Zaprezentowany spektakl o Małym Księciu był w rzeczywistości historią o ludziach, którzy „zagubieni na pustyni” stają się krzywym zwierciadłem planety.

„Mały Książę” to pozornie książeczka przeznaczona dla dzieci. Jednak w poetyce zaproponowanej przez twórców spektaklu stała się uniwersalnym dramatem współczesnej lidzkości. Przedstawiona w widowisku problematyka osób, które są niepełnosprawne, dotyka najbardziej istotnych tematów naszej egzystencji.

czytaj dalej na temat: Wizyta w Teatrze

Udane loty

Utworzono dnia 29.11.2019

   24 stycznia 2009 odbył się finał Konkursu Młodych Artystów FAI na plakat Światowych Igrzysk Lotniczych oraz otwarte zawody modeli halowych klasy F1N na hali sportowej O.S.iR. we Włocławku. Nasza reprezentacja w klasyfikacji drużyn zajęła wysoką trzecią lokatę. Warto podkreślić, że Jakub Durniat zajął I miejsce w swojej grupie wiekowej. Dynamiką jego rzutów zachwycali się nawet organizatorzy. To był zdecydowanie dzień Kuby. Tradycyjnie po oficjalnych kolejkach lotów powietrze zaczęły kreślić "N"-ki dużych i małych fascynatów lotnictwa. Był czas na uśmiechy, wymianę doświadczeń, wspólne zdjęcia i wręcz odlotową zabawę. Ile waży nasz sukces? Dokładnie 0,01 [kg], jak również trochę serca, dużo pracy i zaangażowania. Wie o tym każdy „człowiek z chmur”. Naszą szkołę oraz Gminny Ośrodek Kultury w Bądkowie reprezentowali: 

 

Jakub Durniat (kapitan drużyny I miejsce)
Mateusz Madajczyk (IX miejsce)
Wojciech Madajczyk (VIII miejsce)
Mateusz Wiśniewski (V miejsce)
  Oraz dziewczęta w konkursie plastycznym:

Hanna Wasilewska (grafik)
Wioletta Suchara (grafik)
Daria Chlewicka (grafik)
    Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej w Osięcianach Wiesławie Klajn za udostępnienie sali sportowej, gdzie chłopcy mogli wyregulować modele oraz poćwiczyć rzuty, oraz wszystkim ludziom dobrej woli. (Paweł Popławski)

czytaj dalej na temat: Udane loty

O swojej miejscowości poczytaj w "regionopedii"

Utworzono dnia 29.11.2019

  Bądkowskie gimnazjum przystąpiło do konkursu „Regiopedia – Encyklopedia Regionów. Kujawsko-Pomorskie”. Konkurs polega na opracowaniu encyklopedycznej informacji o wybranej miejscowości, jej historii i osobliwościach oraz o żyjących dawniej – a zasłużonych dla lokalnej społeczności mieszkańcach. Członkowie kółka historycznego w oparciu o informacje o gminie zgromadzone i opracowane przez J. Nowakowskiego w specjalnym zbiorze „Bądkoviana” (większość udostępniona jest również e gminnej bibliotece!) przygotowują teksty, które od czwartku są stopniowo umieszczane na stronie internetowej .

   Jeśli chcesz poczytać o swojej miejscowości – wejdź na stronę: www.regiopedia.pl, a następnie poszukaj swojej miejscowości, kliknij i poczytaj: kiedy się pojawiła, do kogo należała, z jakimi wydarzeniami była związana lub kto zasłużony dla niej i gminy w niej się urodził. A jeśli już się dowiesz - to oceń autora informacji, przyznając punkty. To będzie nagroda za  dodatkowy uczniowski trud. A jeśli posiadasz jakieś informacje, dokumenty lub fotografie dotyczące swojej miejscowości lub gminy – to młodzi historycy i ich starszy opiekun bardzo się ucieszą za ich udostępnienie. (J.Nowakowski)

czytaj dalej na temat: O swojej miejscowości poczytaj w "regionopedii"

"Nie kuś losu" - program profilaktyczny uzależnień

Utworzono dnia 29.11.2019

21 stycznia 2009 roku gościli w naszym gimnazjum muzycy Gienek Loska i Tomasz Dzień. Artyści zaprezentowali uczniom program profilaktyki uzależnień w formie koncertu muzycznego pt. „ Nie kuś losu”.

Gienek Loska – legenda rockowego podziemia – jest założycielem zespołu SEVEN B. Muzyk pracował w Centrum Przeciwdziałania Narkomanii, brał udział w szkoleniu dydaktyczno-pedagogicznym, dotyczącym pracy z osobami uzależnionymi.

Tomasz Dzień brał udział w największych festiwalach i koncertach plenerowych. Od dawna współpracuje z działem programów telewizyjnych, które propagują idee zdrowego, wolnego od narkotyków życia.

Muzycy czynnie włączyli się w nurt ruchu abstynenckiego oraz profilaktyki skierowanej do młodzieży. W czasie koncertu propagowali trzeźwy i zdrowy styl życia. Zwrócili również uwagę na takie aspekty jak: wyzbycie się agresji, okazywanie miłości oraz poszanowanie drugiego człowieka. Muzyka rockowa była nośnikiem idei profilaktycznych. Oto hasła, które pojawiły się w trakcie występu.

„Polska to jeden wielki targ narkotykowy. Nie zmieni tego żadna ustawa. Może to zmienić tylko twoje NIE!!!”

„Narkotyki i używki to droga donikąd. Stamtąd się nie wraca. Tak samo kończą wszyscy, którzy biorą. I ci, którzy nie maja na „działkę”, i ci bogaci, i ci z banków – kończą ze strzykawką w ręku.”

czytaj dalej na temat: "Nie kuś losu" - program profilaktyczny uzależnień

"Sokół" z Gimnazjum na Gali Sportu 2009

Utworzono dnia 29.11.2019

   Delegacja Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” otrzymała zaproszenie na uroczystąGalę Sportu, podczas której ogłoszono wyniki 48 Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Pomorza i Kujaw. Od pięciu lat bierzemy aktywny udział w plebiscycie Gazety Pomorskiej. To zaangażowanie naszych uczniów, środowiska zostało nagrodzone przez Organizatora podczas uroczystości w dniu 16. 01.2009 w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy. W piątkowy wieczór 16 stycznia; nasza drużyna; w składzie: dyrektor szkoły Ryszard Stępkowski, Patrycja Domańska (nagrodzona przez Gazetę Pomorską sprzętem DVD), Łukasz Urbański, który był najaktywniejszym uczestnikiem plebiscytu w województwie oraz główny „sprawca” plebiscytowych naszych działań Zdzisław Etynkowski byli uczestnikami i świadkami tej pięknej sportowej chwili.

   Z dumą podkreślamy, że Ogromnego zaszczytu dostąpił Zdzisław Etynkowski, którego organizatorzy uhonorowali możliwością nagrodzenia zdobywców II miejsca w Plebiscycie - srebrnych medalistów olimpijskich z Pekinu w wioślarstwie. Liczne, bezpośrednie spotkania ze znakomitymi sportowcami, fotki, uzyskane autografy wypełniły wspaniały wieczór. Relację z Gali mogliśmy obejrzeć w TV Bydgoszcz, a kilka uchwyconych obiektywem aparatu chwil – na załączonych zdjęciach. Cóż można do tego dodać? Chyba tylko tyle, że to doskonała promocja naszej szkoły i gminy. Brawo! (JN)

czytaj dalej na temat: "Sokół" z Gimnazjum na Gali Sportu 2009

Głośno zagraliśmy w Wielkiej Orkiestrze Jurka Owsiaka

Utworzono dnia 29.11.2019

   Do wielkiego grania w Owsiakowej orkiestrze przygotowywaliśmy się w gimnazjum od kilku tygodni. Wśród wolontariuszy zbierających przez całą niedzielę do puszek brzęczące grosiki i… większe nominały znalazło się 7 gimnazjalistów z młodszych klas. Szkoda, że wśród nich zabrakło trzecioklasistów! W Łowiczku i okolicy kwestowały 3 dziewczyny: Karolina Ciesielska i Dagmara Kramarska z klasy Ia oraz Joasia Sikorska z IIc. Karolina uzbierała 93 zł, Dagmara 134zł 93gr a Joasia 132zł 04 gr. W Bądkowie dobre serca mieszkańców sprawdzały 3 dziewczyny i… chłopak – Wojtek Andrzejewski z kl. Ib – zebrał 308zł 99gr., Ania Grzegórska z tej samej klasy – 273zł 39gr. Klasę IIa reprezentowały Ada Włodarska – uzbierała 221zł i Martyna Wesołowska – 191zł 24gr.

   Wszyscy gminni wolontariusze oraz akacje towarzyszące zgromadziły 6 697zł 03gr. Nasi gimnazjalni wolontariusze dorzucili do tej kwoty 1354zł 59gr. (a to jest aż 20,23%). Nasze gimnazjum przygotowało też swoje „stoisko” z pracami uczniów, przeznaczonych na licytację. Przygotowaniem prac zajęły się p. Beata Wesołowska, Małgorzata Kwiatkowska i Paweł Popławski. W części artystycznej w GOK-u miło było spotkać naszych byłych wychowanków. Szczególnie w pamięci licznych widzów zapisze się mistrzowska para tańca towarzyskiego: Angelika Jóźwiak i Bartosz Wesołowski. Iluż widzów oklaskujących ich pokaz złożony z kilku tańców, chciałoby tak śmigać po parkiecie jak oni! W tym roku chyba największą atrakcją – było jedyne w Polsce bądkowskie logo WOŚP – powstałe z inicjatywy Angeliki Perkowskiej-Czarneckiej - sercem bądkowianki, miejscem zamieszkania – włocławianki. Oj, działo się, działo! (JN)

czytaj dalej na temat: Głośno zagraliśmy w Wielkiej Orkiestrze Jurka Owsiaka