AKTUALNOŚCI:

„Chwilo, trwaj…,”- spotkanie emerytowanych pracowników szkoły

Utworzono dnia 14.07.2019

30 maja odbył się w naszej szkole wieczór poezji, na który zaprosiliśmy emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, którzy przez wiele lat dokładali starań, aby nauczyć i wychować kolejne pokolenia.  Motywem przewodnim była myśl Marka Twaina „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”

Było nam bardzo miło gościć starsze koleżanki i kolegów, którzy z dużym wzruszeniem przybyli do szkoły i snuli opowieści o czasach, kiedy sami pracowali z dziećmi. Oglądając archiwalne zdjęcia i przeglądając kroniki szkolne sprzed lat, przypominali sobie czasy nie tak bardzo odległe. Wspomnieniom sprzyjał także wzruszający występ artystyczny uczniów, który skłaniał do refleksji i przemyśleń.  Spotkanie było okazją do wyrażenia swej wdzięczności i uznania za trud włożony w wychowanie młodzieży. (M.B.)

„Księżyc nareszcie dogania słońce”

Utworzono dnia 14.07.2019

Na XXXV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku nadesłano 8695 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 561 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Motto 35. edycji konkursu brzmi „Księżyc nareszcie dogania słońce”. Poruszające wiersze i opowiadania laureatów zostały opublikowane w książce zatytułowanej wyżej wymienionym mottem. Wśród nagrodzonych uczestników znalazła się uczennica naszej szkoły Julia Jabłońska z klasy IIIb gimnazjum, która za wiersz pt. „Taka dieta” otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy Julce bogactwa wyobraźni, wrażliwości, sprawności językowej, dzięki którym tworzy prawdziwe perełki literackie pod opieką swojej nauczycielki języka polskiego – Pani Haliny Dondalskiej. (J.J.)

Jak nie czytam jak czytam

Utworzono dnia 14.07.2019

7 czerwca dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych wzięły udział w ogólnopolskiej akcji ,,Jak nie czytam jak czytam”. O godzinie 10.00 spotkaliśmy się na placu zabaw przy przedszkolu i tam korzystając z przyjemnego chłodu rozbiliśmy czytelniczy piknik. Dzieci przeglądały ulubione książeczki, w tym czasie odbywała się sesja fotograficzna, która jest jednym z elementów promowania książek i czytelnictwa wśród dzieci oraz inicjowania mody na czytanie. Szansą na poprawę czytelnictwa jest właśnie edukacja czytelnicza najmłodszego pokolenia. Temu celowi służy zorganizowanie akcji, podczas której w jednym miejscu i o jednej porze gromadzą się miłośnicy książek. To kolejny projekt czytelniczy skierowany do najmłodszych. Serdecznie dziękuję za współpracę nauczycielkom wychowania przedszkolnego, które pomagały w ich realizacji. (M.B.)

„Piastowskim szlakiem”

Utworzono dnia 14.07.2019

Dnia 3 czerwca 2019 roku uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w wycieczce pod hasłem „Piastowskim szlakiem”. Celem wycieczki było poznanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję przejechania się kolejką wąskotorową ze Żnina do Wenecji oraz zwiedzenia Muzeum Kolejki Wąskotorowej i ruin zamku w Wenecji. Największą atrakcją było zwiedzanie Muzeum Archeologicznego – Skansenu w Biskupinie, który jest uznany za Pomnik Historii. Uczniowie poznali tam ślady dawnego osadnictwa z epoki kamienia, brązu i żelaza. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, wzbogaceni o nową wiedzę i miłe wspomnienia. (M.S.)

„CAŁA POLSKA ŁADNIE MÓWI"

Utworzono dnia 14.07.2019

Ogólnopolska akcja logopedyczna - wymiana pocztówkowa

W roku szkolnym 2018/19 dzieci uczęszczajace na terapię logopedyczną w naszej szkole włączyły się do wymiany pocztówkowej „Cała Polska ładnie mówi”. Polegała ona na wymianie widokówek z pozdrowieniami ze różnych regionów i szkół, do których dołączone były karty pracy o tematyce logopedycznej. Dzieci biorące udział w zajęciach z logopedą z niecierpliwością czekały na każdą nową pocztówkę: starsze z nich same pisały pozdrowienia, młodsze ozdabiały kartki z widokami z naszego regionu, aby wysyłać je do swoich rówieśników w różnych zakątkach Polski.

Głównymi celami akcji było:

• nawiązanie współpracy z placówkami z całego kraju, a konkretnie z logopedami oraz ich uczniami,
  • rozwijanie umiejętności komunikacyjnych,
  • promowanie własnego regionu i szkoły,
  • poznawanie innych miejscowości w Polsce i lokalizowanie ich na mapie,
  • wzbogacanie słownictwa dzieci,
  • doskonalenie sprawności manualnych i rozwijanie zdolności artystycznych dzieci.

Otrzymane kartki umieszczaliśmy na specjalnej mapie Polski wyeksponowanej w gabinecie logopedycznym. Nawiązanie współpracy z innymi logopedami zaowocowało także wzbogaceniem warsztatu pracy na naszych zajęciach. Dzieci z zaciekawieniem korzystały z nadesłanych kart pracy, gier, ćwiczeń i pomocy logopedycznych.

Trwająca prawie cały rok szkolny akcja miała więc wielowymiarowy walor edukacyjny: dzieci nie tylko poznawały geografię swojego kraju, ale przede wszystkim uczyły się nowej, nieznanej dotąd formy komunikacji. (KMN)

Uroczyste zakończenie roku

Zapraszmy na uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2018/2019,
które odbędzie się
dnia 19 czerwca 2019 roku
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie

8.00 – klasy IV-VIII i gimnazjum
12.00 – przedszkole, oddziały przedszkolne i klasy I-III

Kursy autobusów:
7.00 - przyjazd
11.05 - odjazd - przyjazd
13.30 - odjazd

W poniedziałek (17.06.2019) i wtorek (18.06.2019) zajęcia odbywają się zgodnie z rozkładem i planem lekcji.

We wtorek (18.06.2019) odbędą się Msze św.:

– godz. 09:00 – dla klas V-VIII i gimnazjum,

– godz. 12:00 – dla klas „0” i I-IV