AKTUALNOŚCI:

„Dzień Dziecka” w naszej szkole

Utworzono dnia 14.07.2019

31 maja 2019 roku na wszystkich uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bądkowie czekała moc atrakcji i wspaniałej zabawy z okazji „Dnia Dziecka”. Działająca w naszej szkole Rada Rodziców zadbała o świetną organizację tego dnia. Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i basenu z kulkami, które są szczególnie dla młodszych niesamowitym przeżyciem. Ponadto uczniowie mogli liczyć na słodkie przekąski m.in. watę cukrową i popcorn, oraz wodę mineralną. Uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci były najbardziej adekwatnym podziękowaniem. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.(B.O)

Szkolny Konkurs Czytelniczy „Zaprzyjaźnij się z książką” rozstrzygnięty

Utworzono dnia 14.07.2019

23 maja zostały ogłoszone wyniki konkursu czytelniczego organizowanego przez szkolną bibliotekę. Wzięło w nim udział 42 uczniów. Najmłodsze dzieci wykonywały lapbooki o przyjaźni bohaterów bajek, baśni i innych utworów z literatury dziecięcej. Jury wyłoniło 5 laureatów: Martynę Czajkowską i Zuzannę Prentnicką z kl. Ib, Hannę Drążek z kl. IIb, Julię Pietrzak z kl. IIIa i Magdalenę Kozłowską z kl. IIIb.

Uczniowie klas starszych pisali testy sprawdzające znajomość podanych wcześniej książek. Pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych zajęli: Łucja Grzegórska (kl. IVc), Roksana Lewandowska (kl. Vb), Martyna Grzegórska (kl. VIb), Michalina Olszewska (kl. VIIb), Barbara Pawłowska (kl. IIIb gimnazjum ).

Gratulujemy laureatom sukcesów, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Składamy również serdeczne podziękowania wychowawcom i członkom jury za współpracę, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. (D.S)

Majowe czytanie na dywanie

Utworzono dnia 14.07.2019

Maj, to tradycyjnie miesiąc, w którym dużo czasu poświęcamy promowaniu czytelnictwa i książek. W ramach projektu ,,Czytanie na dywanie” 23 maja zaprosiłyśmy do przedszkola polonistkę - panią Marię Wierzchowską, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy w szkole, przeczytała wierszyki Juliana Tuwima, których dzieci wysłuchały z dużym zainteresowaniem i odpowiedziały na pytania dotyczące ich treści. Pani Maria szybko nawiązała serdeczny kontakt z przedszkolakami, opowiedziała o znaczeniu czytania, zaś dzieci pochwaliły się swoimi doświadczeniami czytelniczymi. Przedszkolaki rozwiązywały także zagadki tematycznie związane z biblioteką i książkami. Okazało się, że znakomicie znają bajki. (M.B. E.Ż.)

Umiem pływać

Utworzono dnia 14.07.2019

30 uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły zakończyło 20 godzinny kurs nauki pływania w ramach ogólnopolskiego projektu „Umiem pływać”. Podstawowym celem projektu było doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania, a także uświadomienie dzieciom, rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą umiejętność nauki pływania. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach, raz w tygodniu na krytej pływalni „PLUSK” w Radziejowie. Pod kierunkiem instruktorów uczniowie poznawali tajniki nauki pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd i ze smutkiem żegnały się po zakończeniu zajęć. Frekwencja uczniów na zajęciach była bardzo wysoka.

Udział w tym projekcie dał dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. (DW)

LIRYCZNE JASŁO

Utworzono dnia 14.07.2019

W tym roku szkolnym po raz XXIV odbył się Ogólnopolski Konkurs Literacki Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło. Konkurs, organizowany corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 715 utworów uczniów szkół podstawowych wraz z klasami gimnazjalnymi i szkół ponadpodstawowych.

Podczas uroczystego Finału, który odbył się 15 maja 2019 roku, poznaliśmy listę laureatów. Wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy Julii Jabłońskiej, która za swój wiersz otrzymała wyróżnienie. Jej praca została opublikowana w tomiku konkursowym. Taka forma nagrody na długie lata pozostanie w pamięci. Miło będzie za jakiś czas przeczytać wiersz własnego autorstwa w pięknym wydaniu książkowym. Jej opiekunem literackim jest Pani Halina Dondalska.

Gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów. Czytajmy i piszmy! Piszmy i czytajmy! (J.J.)

Uwaga!!! - komunikat z 12.06.2019

Utworzono dnia 14.07.2019

W kolejnych dniach 13 czerwca (czwartek) i 14 czerwca (piątek) 2019 roku ze względu na wysokie temperatury, po uzgodnieniu z organem prowadzącym szkołę, zajęcia lekcyjne w naszej szkole będą skrócone (każda lekcja będzie trwała 30 minut). Jeżeli w kolejnych dniach sytuacja nie ulegnie poprawie stan ten będzie obowiązywał do końca tygodnia. Proszę o przekazywanie komunikatu i sprawdzanie strony na bieżąco. (dyr.)

Rozkład godzinowy lekcji:

Przyjazdy: