AKTUALNOŚCI:

„Wielcy Polacy” – finał konkursu

Utworzono dnia 14.05.2019

21 marca 2019r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się ostatni już etap Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu „Wielcy Polacy”. Do finału przystąpiło 39 uczniów ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas trzecich gimnazjum – Martyna Kumor i Justyna Salamońska. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą o życiu i działalności Mariana Rejewskiego – bohatera tegorocznego konkursu. Na 140 punktów możliwych do zdobycia z testu finałowego Martyna uzyskała 128 p. (jest to drugi wynik!), a Justyna – 112p.

Uroczyste podsumowanie tegorocznych zmagań konkursowych odbędzie się 10 kwietnia 2019r. w Górsku. Gratulujemy laureatkom! (B.W.)

Choinka szkolna

Utworzono dnia 14.07.2019

10-11 stycznia 2019r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie wzięli udział w zabawach noworocznych. Choinka szkolna, która na stałe jest wpisała się do kalendarza imprez i uroczystości, odbyła się w ostatnich dniach przed feriami zimowymi.
   Przedszkolaki i uczniowie klas I-III bawili się 10 stycznia, a klasy IV-VIII i gimnazjalne 11 stycznia. Uczestnikom choinki dopisywały świetne humory i dali się porwać wesołym rytmom muzyki dzięki Panu Łukaszowi Głazikowi. Nie obyło się bez szeregu konkursów i oczywiście wizyty św. Mikołaja, który wręczył uczniom paczki przygotowane przez Radę Rodziców. Wspomnienia tych miłych chwil zapewne uczniowie zabiorą ze sobą na ferie. (Rada Rodziców)

„Nowoczesna edukacja kluczem do sukcesu”

Utworzono dnia 29.07.2019

Pragniemy poinformować, iż w SP w Bądkowie jest realizowany projekt pt.:

„Nowoczesna edukacja kluczem do sukcesu”

Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Działanie 10.02.00 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.02.02. Kształcenie ogólne, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt realizowany jest od 1września 2018r. do 30 czerwca 2019r.

Głównym celem projektu w SP w Bądkowie jest:

• Nabycie przez 230 uczniów kompetencji kluczowych,
  • Wsparcie 40 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • Doposażenie 2 pracowni do zajęć matematycznych i przyrodniczych,
  • Podnoszenie kompetencji zawodowych 7 nauczycieli.

Grupę docelową stanowić będzie:

• 256 uczniów, w tym 133 chłopców i 123 dziewczęta, w tym 6 uczniów niepełnosprawnych,
  • 7 nauczycieli, w tym 6 kobiet i 1 mężczyzna

W ramach projektu zaplanowano:

• 1200h zajęć rozwijających i dydaktyczno-wychowawczych z zakresu kompetencji kluczowych dla 230 uczniów,
  • 420h zajęć w ramach indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dla 40 uczniów,
  • Doposażenie 2 pracowni: matematycznej i przyrodniczej,
  • Szkolenia: „Eksperyment w edukacji” dla 7 nauczycieli oraz „Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – problem czy wyzwanie?” dla 4 nauczycieli.

Wartość projektu:198 995, 00 zł
Dofinansowanie projektu z UE:189 045, 25 zł

Mikołajki w Oddziałach Przedszkolnych

Utworzono dnia 29.07.2019

6 grudnia przenieśliśmy się w „bajkowy świat”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wyglądały jak małe elfy, a raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie ubrane były wyjątkowo - „mikołajkowo”.Od rana dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja!

Niekiedy rozbrzmiewały dzwoneczki ...to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie... JEST! - PRAWDZIWY - ŚWIĘTY MIKOŁAJ! Długo wyczekiwany gość obdarował prezentami wszystkie dzieci. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.(J.D)

W tym wyjątkowym dniu dzieci z grupy 0 „A” w odpowiedzi na zaproszenie pani bibliotekarki odwiedziły Gminną Bibliotekę, gdzie również czekała na nich moc atrakcji. Maluchy wysłuchały mikołajkowego opowiadania, odpowiadały na przygotowane zagadki dotyczące atrybutów Mikołaja oraz zatańczyły świąteczny taniec „Jingle bells”. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspólne świętowanie Mikołajek – święta uwielbianego zarówno przez tych małych jak i dużych. (B.O)

Serdeczne podziękowania dla przedstawicieli Rady Rodziców za przygotowanie słodkich niespodzianek dla naszych uczniów i rozdanie ich w bardzo atrakcyjny sposób. (dyr.)

Mikołajkowy wyjazd do kina klasy IIb

Utworzono dnia 29.07.2019

4 grudnia 2018r. w świątecznym nastroju wyjechaliśmy do Multikina we Włocławku. Celem wyjazdu było obejrzenie animowanej komedii świątecznej pt.: Grinch. Film opowiadał o zielonym stworze, który powrócił, by zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas. Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekiwali Białego Bożego Narodzenia, najpiękniejszego czasu w roku. I tylko on, zielony Grinch, nie znosił świąt i zrobił wszystko, by je zepsuć. W drogę weszła mu jednak dziewczynka, Cindy Lou…

Grinch to pełna humoru, ciekawych akcji i pięknych animacji opowieść o świętach Bożego Narodzenia, które odmieniają wszystkie nawet najtwardsze serca. Film wszystkim bardzo się podobał. Po powrocie do szkoły był inspiracją do ciekawych zajęć z edukacji plastycznej. Serdecznie polecamy. Uczniowie i wychowawczyni klasy IIb.

Zbiórka darów dla dzieci z Domu Małego Dziecka „Maluch”