AKTUALNOŚCI:

Spotkanie z rodzicami - wywiadówka

Utworzono dnia 15.07.2019
   W dniu 14.05.2019r. (wtorek) zapraszamy rodziców wszystkich klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie na wywiadówkę.

godz. 16.00 - Spotkanie dla rodziców klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum na temat:
Czynniki wpływające na wybór szkoły i zawodu
Rekrutacja do szkół średnich (rekrutacja elektroniczna) (Hol gimnazjum)

godz. 16.30 - Spotkanie z wychowawcami (sale oddziałów)

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

Utworzono dnia 13.05.2019

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym „Zaprzyjaźnij się z książką” dla klas IV – VIII i III gimnazjum, który odbędzie się 16.05.2019 r. o godz. 9.20 w sali nr 9 (obok biblioteki). Cele konkursu to:

• popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
  • rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej,
  • wspieranie indywidualnych czytelniczych zainteresowań dzieci i młodzieży,
  • kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
  • uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach,
  • rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Zgłoszenia przyjmujemy do 13 maja w bibliotece szkolnej. Zaktualizowana lista książek do przeczytania umieszczona jest w regulaminie konkursu. Lapbooki - prace konkursowe uczniów klas I – III można przynosić do biblioteki do 16 maja. (DS)

Statuetki Laureata dla naszych uczennic!

Utworzono dnia 13.05.2019

1 kwietnia 2019r. w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z rejonu Delegatury we Włocławku.

W uroczystości wziął udział Pan Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, który pogratulował uczniom i nauczycielom odniesionych sukcesów oraz wręczył osobiście dyplomy i Statuetki Laureata. Wśród nagrodzonych były również dwie uczennice klas trzecich gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie - Dominika Linowiecka i Martyna Kumor.

Nasze dziewczyny znalazły się w zaszczytnym gronie 78 laureatów klas gimnazjalnych z rejonu włocławskiego. Dominika Linowiecka otrzymała tytuł Laureata z języka niemieckiego (opiekun p. Joanna Drążek), natomiast Martyna Kumor została Laureatką z historii (opiekun p. Beata Wyborska). Trzecioklasistki będą zwolnione z egzaminu: Dominika z języka niemieckiego, a Martyna z historii i wiedzy o społeczeństwie. Tytuł laureata uprawnia dziewczyny do otrzymania 100% na egzaminie i do oceny celującej z tych przedmiotów na koniec roku szkolnego oraz daje im pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej przez siebie szkoły średniej. Gratulacje dla Dominiki i Martyny oraz ich nauczycielek!(B.W.)

Sukcesy Pierwszoklasistów

Utworzono dnia 13.05.2019

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Stypendiady Wczesnoszkolnej „Plastuś”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej w wybranej kategorii: „Pocztówka”, „Zakładka”, „Maska” lub „Moje akwarium”. Uczniowie tworzyli swoje prace różnymi technikami i w różnych formach. Były one ciekawe i pomysłowe. Uczestnicy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników. Okazało się, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni i wyróżnieni w tym konkursie.

Tytuł Laureata zdobyli: uczennica klasy I A – Wiktoria Kaczmarek, która zajęła I miejsce oraz uczeń klasy I A – Jan Dąbrowiecki, który zajął III miejsce. Uczniowie wykonali pracę z kategorii „Pocztówka”. Tytuł Finalisty i wyróżnienie zdobyła uczennica klasy I B – Lena Kołtun, która wykonała prace z kategorii „Maska”. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i medale. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (M.S.)

AWANS 19

Utworzono dnia 13.05.2019

Dnia 02.04.19r. w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku. odbyły się w eliminacje do 25 Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki „AWANS’19” Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Natalia Banasiak i Weronika Chlewicka. Rozpiera nas duma ponieważ każda z nich odniosła sukces: Natalia Banasiak, jako jedyna została wyróżniona w swojej kategorii wiekowej, natomiast Weronika Chlewicka będzie reprezentowała nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich w Żninie. Serdecznie gratulujemy laureatkom i trzymamy kciuki za dalsze wokalne sukcesy.(I.L-P.)

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” czyli filmowe safari

Utworzono dnia 13.05.2019

27 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych i drugich wybrały się do teatru Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku na interaktywne widowisko multimedialne poprowadzone przez aktorów Teatru Show z Łodzi.
   Doktor Dolittle i pies Jip, którego zobaczyliśmy na scenie opowiedzieli wspaniale o swoich przygodach. Dowiedzieliśmy się jak udzielać pomocy zwierzętom i ludziom, nauczyliśmy się korzystać z numeru 112, a także przekonaliśmy się jak można dotrzeć do Afryki. Za pomocą latającej kamery zrealizowaliśmy projekt naukowy mający na celu odkrycie i uratowanie nieznanego zagrożonego gatunku zwierzęcia.
   Wszystkie dzieci nie tyle z uwagą obserwowały, co przede wszystkim aktywnie uczestniczyły w prezentowanym spektaklu, przez co stał się on jeszcze ciekawszy. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania jak powstaje film, a także dowiedzieli się jak pracować z kamerą i mikrofonem. Z wybranymi uczestnikami na żywo nakręcono sceny, które zostaną wmontowane w przygody bohatera i drogą mailową rozesłane do opiekunów.
   Dla wszystkich była to niesamowita dawka wiedzy i doświadczenia związanego z powstawaniem filmowej fabuły oraz nauka o próbie porozumiewania się z innymi mimo istniejących barier.(B.O)