Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 12:

Świetliczaki na tropie kolorów świata - projekt w świetlicy

Utworzono dnia 10.10.2022

   W tym roku szkolnym uczniowie uczęszczający do świetlicy  wezmą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym w ramach Akademii Świetlicowej – „Świetliczaki na tropie… KOLORÓW ŚWIATA”. Głównym celem projektu jest wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą. Projekt potrwa od września 2022r. do maja 2023r.

   Podczas realizacji poszczególnych zadań uczniowie będą „zwiedzali” kolejno kontynenty: Europę, Azję, Afrykę,  Amerykę i Australię z Oceanią oraz jeden wspólny „Kolorowy” – odnoszący się do wszystkich kontynentów. Zapewne będzie to pasjonująca, edukacyjna przygoda. (M.S., K.M., P.P.)

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 01.10

Utworzono dnia 10.10.2022

„Muzyka jest jak najdrobniejszy deszcz, 
w którym idziesz i nie wiesz, że pada,
a potem czujesz, że przemokłeś aż do serca.”

   W naszej szkole dnia 3 października na tle muzycznej dekoracji, otoczeni przyjazną atmosferą oraz wspaniałą muzyką, uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. W tym dniu, w naszej szkole podczas przerw, rozbrzmiewała muzyka najsłynniejszych kompozytorów m.in. F. Chopina, Vivaldiego, Mozarta, Beethovena, Straussa. Uczniowie w czasie słuchania utworów mieli możliwość upajać się ich melodyjnością.

   Podczas zajęć przygotowanych dla oddziałów przedszkolnych oraz klas I-IV dzieci dowiedziały się, jak wielki wpływ na człowieka ma muzyka. Uczniowie poznali zalety gry na instrumencie, takie jak: lepsza pamięć i koncentracja, dobra organizacja czasu, poprawa umiejętności społecznych. Dowiedzieli się, że muzyka uczy dyscypliny, cierpliwości i wytrwałości, pomaga wyrazić siebie, łagodzi stres, poprawia umiejętności słuchania. Są nawet badania sugerujące, że muzycy mają lepsze umiejętności matematyczne. Jeśli więc ktoś chce znaleźć dla siebie hobby, być może gra na instrumencie okaże się strzałem w dziesiątkę. Podczas audycji przedstawiono również niezwykłe korzyści ze śpiewania. Uczniowie posłuchali brzmienia instrumentów takich jak : keyboard, akordeon, saksofon, gitara klasyczna i elektryczna oraz skrzypce oraz poznali ich klasyfikację do poszczególnych grup instrumentów. Muzyka to również ruch, dlatego też nie zabrakło zabaw aktywizujących przy muzyce dla najmłodszych słuchaczy.

   Mam nadzieję, że występy nauczycieli oraz koleżanek i kolegów grających na swoich ukochanych instrumentach zaraziły odbiorców pasją do muzyki oraz, że mali widzowie wyszli z tego spotkania z muzyką w sercu i śpiewem na ustach.   I L.-P.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Utworzono dnia 10.10.2022

„Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu.”
(V rozdział Konstytucji Trzeciego Maja z 1791r.)

   W środę 28.09.2022 r. zostały przeprowadzone w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali plakaty na których przedstawili własne programy wyborcze, czyli to, co chcieliby zrobić na rzecz społeczności szkolnej. W głosowaniu brało udział 196 uczniów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie została Gabriela Rajewska z klasy 8a, zastępcą Maja Nowak z klasy 8b, natomiast skarbnikiem Maciej Murawski z klasy 8b.

   Wyborcom za oddane głosy dziękujemy i zapraszamy wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego do czynnego udziału w życiu szkolnej społeczności. (P.P.)

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Utworzono dnia 29.09.2022

   Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole zaplanowano na 13 października (czwartek) 2022r. 

godzina 9.30 - Uroczystość pasowania na ucznia (klasy 1-4)
godzina 10.30 - Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej (przedszkole i oddziały przedszkolne)
godzina 11.50 - Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej (klasy 5-8)

   W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych (art. 74 Karty Nauczyciela).

​   Działając na podstawie §5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, Rada Pedagogiczna przyjęła ustalone przez dyrektora, pozytywnie zaopiniowane przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023.

31 października 2022r. (poniedziałek) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych
22 grudnia 2022r. (czwartek) – wigilie klasowe (wigilia szkolna)
2 maja 2023 (wtorek) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych
23 maja 2023r. (wtorek) – egzamin ósmoklasisty (j. polski)
24 maja 2023r. (środa) – egzamin ósmoklasisty (matematyka)
25 maja 2023r. (czwartek) – egzamin ósmoklasisty (j. angielski)
1 czerwca 2023r. (czwartek) – Dzień Dziecka
9 czerwca 2023r. (piątek) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Akcja „Sprzątanie świata – Polska”

Utworzono dnia 03.10.2022

   Uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska” – ogólnopolskim działaniu na rzecz poszanowania środowiska. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Wszystkie śmieci są nasze”. Nasi uczniowie podjęli wyzwanie i sprzątali okoliczne tereny. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci, z dużym zaangażowaniem zabrali się do działania. Zbierali odpady wokół szkoły, w parku, na placach zabaw i okolicznych terenach. 

   Przystąpienie do akcji miało na celu uświadamianie już w młodszym wieku szkolnym, jak ważne jest dbanie o środowisko, podejmowanie działań na rzecz jego ochrony i zmiana nawyków, co w  konsekwencji doprowadzi to ograniczenia zużycia i niszczenia środowiska.

   Zamierzamy przystąpić do kolejnej edycji w następnym roku szkolnym. Liczymy na rozszerzenie akcji, przyłączenie się innych klas i wspólne działanie dla dobra środowiska naturalnego. (M.S.; M.S.)

Więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Akcja „Sprzątanie świata – Polska”

Dzień Przedszkolaka 2022

Utworzono dnia 29.09.2022

   23 września dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych obchodziły tegoroczny Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci ubrały się w kolory, które podkreślały przynależność do poszczególnych grup przedszkolnych. Po śniadaniu, gotowi do zabawy wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia serdecznych życzeń dzieciom przez Panią wicedyrektor Aleksandrę Szkudlarek.

   Po krótkim wprowadzeniu i objaśnieniu dzieciom celu spotkania, zaczęliśmy wspólną zabawę.Na początek dzieci odśpiewały „Hymn Przedszkolaków” a następnie piosenkę „Dziecięce marzenia” która była piosenką przewodnią  tegorocznej akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. W dalszej kolejności nauczycielki przedszkola wspólnie z zaproszonymi animatorami zadbali o atrakcje dla dzieci: tańce, gry, zabawy, zawody sportowe, łapanie baniek mydlanych i wiele innych. Na zakończenie dzieci udały się do swoich sal na słodki poczęstunek, po czym zostały rozdane upominki w postaci breloczka z logo grupy, ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

   Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, stał  się wyśmienitą  okazją  do propagowania miłej, przyjaznej atmosfery w przedszkolu, czerpania radości z bycia przedszkolakiem, jak również zintegrowanie społeczności przedszkolnej.

Więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Dzień Przedszkolaka 2022

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów"

Utworzono dnia 20.09.2022

   Sieć sklepów Lidl organizuje akcję mającą na celu doposażenie polskich szkół w bardzo prosty sposób, czyli poprzez codzienne zakupy. Wystarczy wydać na nie minimum 50 zł, w tym zakupić jeden owoc, bądź warzywo i przy wydawaniu paragonu poprosić o „talenciaka”. Jest to kupon, który bierze udział w akcji. Za każde kolejne wydane 50 zł otrzymujemy następny. Prowadzona jest również loteria, gdzie co dwa tygodnie każdy z zarejestrowanych „talenciaków” bierze udział w specjalnym losowaniu. Nagrodą główną w każdym z nich jest wyposażenie pracowni komputerowej. Dodatkowo każdy zarejestrowany kupon to jeden punkt dla wybranej szkoły. Wśród nagród znajduje się m.in. sprzęt sportowy, komputerowy, elektroniczny, mikroskopy, maty edukacyjne i wiele innych.

   Jak zarejestrować „talenciaka”? Wystarczy wejść na stronę akcji (link poniżej) i poprzez wpisanie kodu z kuponu, bądź zeskanowanie kodu QR przypisać go do naszej szkoły. Można przynosić je również do specjalnych żółtych skrzynek, które znajdują się przy głównych wejściach do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, a wtedy my zarejestrujemy „talenciaki”. Im więcej kuponów zbierzemy, tym więcej nagród otrzyma nasza szkoła. Akcja wydawania kuponów trwa do 20 listopada. W systemie widniejemy jako Szkoła Podstawowa w Bądkowie. (K.M.)

Link do instrukcji (mechanizm akcji) - kliknij

Link do naszej szkoły (rejestracja talenciaków) - kliknij

Spotkania z rodzicami

Utworzono dnia 15.09.2022

   W dniach 20, 21 września 2022r. (wtorek, środa) zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas. Spotkania będą odbywały się według umieszczonego poniżej harmonogramu.

20.09.2022r. (wtorek)

godzina klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala)
16.00 0D (16) 5a (9) 5b (21) 1b (15)
16.45 P (2) 6a (18) 6b (23) 3a (14)
17.30 0B (17) 3b (4) 7a (19) 7b (20)

21.09.2022r. (środa)

godzina klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala)
16.00 0C (1) 4a (13) 4b (6) 1a (5)
16.45 0A (3) 8a (22) 8b (10) 8c (11)
17.30 0E (18) 2a (12) 2b (7)  

   W poniedziałek 26.09.2022r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie nowo wybranych trójek klasowych (mała sala gimnastyczna). Obecność obowiązkowa.

Dentobus w naszej szkole

Utworzono dnia 15.09.2022

Rok szkolny 2022/23- wytyczne

Utworzono dnia 31.08.2022

   Pierwszego września 2022r. rozpoczyna się nowy rok szkolny, zgodnie z wytycznymi MEN - w formie stacjonarnej. Spotykamy się na boisku szkolnym zgodnie z harmonogramem umieszczonym w wiadomości poniżej. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego udajemy się do wyznaczonych klas na spotkania z wychowawcami.

   Przypominam, że w związku z obowiązkiem zorganizowania dożywiania dla chętnych uczniów zmianie uległ rozkład lekcji i przerw (wprowadzono dwie długie 20 minutowe przerwy o godzinie 11.30 i 12.35). Szczegóły w zakładce Plany. W zakładce tej, jak i poniżej, znajdują się też plany lekcji dla poszczegółnych klas i oddziałów, a także rozkład jazdy autobusów od 2 września 2022r.

Linki do planów lekcji (Uwaga plany lekcji  i rozkład jazdy mogą ulegać modyfikacji)

Przedszkole i oddziały przedszkolne (kliknj)

Klasy I-III (kliknij)

Klasy IV-VIII (kliknij)

Rozkład jazdy autobusów (kliknij)

   Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, a także z procedurami obowiązującymi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie.

Wytyczne GIS, MEN, MZ (kliknij)

Ogólne procedury organizacji pracy i postępowania w czasie zagrożenia epidemicznego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie od 1 września 2021 r. (kliknij)