Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Natalka Banasiak kolejne ogólnopolskie sukcesy

Utworzono dnia 09.04.2024

Tego, co nie potrafią powiedzieć barwy,
  marmury czy wiersze, potrafi powiedzieć muzyka
.”

   Nasza uczennica Natalia Banasiak nieustannie przemawia językiem muzyki, czarując swoim głosem odbiorców. Oto kolejny sukcesy naszej artystki:

  • III miejsce w „Walentynkowe wyzwanie wokalne”,
  • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie wokalnym „Od serca”,
  • Wyróżnienie w ogólnopolskim festiwalu „Muzyczne talenty- edycja zimowa 2024”,
  • Wyróżnienie specjalne w konkursie wokalnym „Wygraj siebie”

   Duma nas rozpiera i mamy nadzieję, na kolejne wokalne sukcesy naszej wzorowej uczennicy. (I.L-P)

Wiosenny pochód przedszkolaków!!!

Utworzono dnia 05.04.2024

   21 marca dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych tradycyjnie wzięły udział w korowodzie wiosennym ulicami Bądkowa. W kolorowych strojach, z uśmiechami na twarzach, z cudownymi rekwizytami w dłoniach, przy akompaniamencie wesołej muzyki dzieci ochoczo maszerowały, aby oznajmić wszystkim mieszkańcom naszej miejscowości, że nadchodzi piękna i radosna wiosna.

   Przedszkolaki pod czujnym okiem opiekunów, w asyście policji dotarły pod Urząd Gminy w Bądkowie, gdzie zostały poczęstowane cukierasami. Mamy nadzieję, że takie powitanie wiosny sprawi, że zagości ona u nas już na stałe, a przedszkolaki będą mogły cieszyć się urokami tej niezwykłej pory roku. (B.O)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Wiosenny pochód przedszkolaków!!!

Koncert "Równość - Otwartość - Tolerancja"

Utworzono dnia 04.04.2024

   21 marca w Szkole Podstawowej w Topólce odbyła się druga edycja koncertu wiosennego pt. "Równość - Otwartość - Tolerancja", poprowadzonego pod batutą Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anny Bartoś. Organizatorami koncertu była Rada Rodziców i szkoła. Muzyka i śpiew wspaniałych wykonawców wypełniały przestrzeń hali koncertowej po brzegi i długo będzie jeszcze wybrzmiewała w uszach uczestników.

   Tym bardziej nam miło, że w tym przedsięwzięciu wziął udział w tym roku nasz uczeń Marcin Kurdupski wykonujący utwór „Idziesz ze mną” oraz „Miłość rośnie wokół nas”. Cieszymy się, że nasi szkolni artyści mają szanse pokazywać się w coraz to nowych miejscach i dzielić się ze słuchaczami swoim wokalnymi talentami. (I. L-P)

Występ Marcina z okazji Dnia Kobiet

Szalony, wiosenny tydzień - podsumowanie

Utworzono dnia 04.04.2024

   Szalony, wiosenny tydzień - Brzmi ekscytującą! Już dziś zapraszamy państwa do obszernej fotorelacji, która pokaże, jak  świetnie się bawiliśmy w dniach od 18 do 22 marca. 

18.03 - Dzień bez plecaka. Była to ciekawa inicjatywa, zachęcająca uczniów do zabrania książek i niezbędnych przyborów do szkoły w nietuzinkowych opakowaniach. Najciekawsze z nich to  min. grill, szuflada, wózek dla lalek, wiaderko i wiele, wiele innych. 

19.03 - Dzień na opak- „na ręby”, „na lewą stronę”-  był to wyjątkowy dzień, który wprawił w zakłopotanie niejednego nauczyciela, chcącego mówić „założyłeś bluzkę na lewą stronę ”.

20.03 - Dzień żaby. W tym dniu w naszej szkole królował kolor zielony, ahh! Ile on obudził w nas nadziei na nadchodzącą wiosnę .

21.03 - Dzień w którym nasi uczniowie solidaryzowali się z chorymi na Zespół Downa przez założenie dwóch różnych skarpetek.

22. 03 - Finał wiosennego tygodnia, to dzień szalonej fryzury. W tym dniu ciężko było rozpoznać naszych uczniów. Ich metamorfozy były  niepowtarzalne.  

   Jak zawsze przy takich akcjach nasza młodzież i dzieci udowodniły, że wyobraźnia nie zna granic. Na korytarzu codziennie było wesoło i kolorowo. Te wyjątkowe dni upłynęły w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, przy tym sprawiły one frajdę nie tylko uczniom ale również nauczycielom. Niezmiernie cieszymy się, że znaleźliśmy też sprzymierzeńców naszego wiosennego, tygodniowego challengu wśród maluszków z grupy Biedronek wraz z wychowawczynią panią Esterą Żywicą. Nad całością przedsięwzięcia czuwali członkowie SU i Pani Iza. (I L-P)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Szalony, wiosenny tydzień - podsumowanie

XIII Wojewódzki Przegląd Muzyczny „ King of the stage”

Utworzono dnia 04.04.2024

 

    Dnia 21.03.2024r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie, pod honorowym patronatem wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, posła na sejm RP Dariusza Kurzawy oraz starosty Powiatu Radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka odbył się XIII Wojewódzki  Przegląd Muzyczny.

   Różnorodny repertuar od piosenki współczesnej, przez rockową i aktorską oraz wysoki i wyrównany poziom uczestników spowodował, że jury burzliwie obradowało, tym bardziej, że przyznawało nagrody w trzech kategoriach: zespoły, soliści szkoły podstawowej, soliści szkoły ponadpodstawowej. Jest nam niezmiernie miło, że nasze dwie uczennice zajęły wysoki lokaty w takim prestiżowym konkursie. Julia Muszyńska – II miejsce oraz Natalia Banasiak – wyróżnienie.  Serdecznie gratulujemy naszym artystkom i życzymy dalszych, wokalnych sukcesów. (I. L-P)

ŻYCZENIA

Utworzono dnia 29.03.2024

Wielki Post

Utworzono dnia 27.03.2024

   Na pamiątkę czterdziestu dni postu Jezusa na pustyni przezywamy czas nazywany Wielkim Postem, ponieważ Pan Jezus rozpoczął ważne zadanie zbawienia świata. To także ważny czas dla nas, ponieważ możemy rozpocząć duże zmiany w swoim życiu. Już w najmłodszych klasach  uczymy się trzech zaleceń na ten czas jakimi są modlitwa, post i jałmużna. Dzieci doskonale rozpoznawały znaczenie tych pojęć przedstawionych symbolicznie na ilustracjach.

   W klasach trzecich i czwartych poznając tematykę Wielkiego Postu i związanych z nim nabożeństw powstały makiety Drogi Krzyżowej oraz "Chusty Świętej Weroniki". Zwieńczeniem przygotowań do Wielkiego tygodnia było własnoręcznie wykonanie palm. (I.W.)

Być kobietą, być kobietą, czyli Dzień Kobiet w przedszkolu

Utworzono dnia 25.03.2024

   8 MARCA – to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Było dużo radości,uśmiechów i dobrej zabawy.

   Chłopcy z wszystkich grup śpiewali „100 lat”, wręczali drobne upominki przygotowane przez rodziców. Tego dnia w przedszkolu brzmiała taneczna muzyka, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Z dziewczęcych buziek uśmiech nie schodził przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmeni, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Tak wspaniały dzień zakończył słodki poczęstunek.

   Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku pamiętania o ważnych datach i obdarowywania miłymi gestami swoich najbliższych. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. (M.G)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Być kobietą, być kobietą, czyli Dzień Kobiet w przedszkolu

DAJEMY RODZICIELSTWU MOCY!

Utworzono dnia 22.03.2024

   Projekt edukacyjny „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym" Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, we współpracy z parenteen.plprezentuje program wspierający umiejętności rodzicielskie. Jego celem jest wsparcie rodziców i opiekunów w budowaniu silnych i bezpiecznych więzi rodzinnych oraz w nabywaniu mocy do podejmowania wyzwań, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Cykl 19 filmów szkoleniowych składa się z pięciu bloków tematycznych:

„Dziecko w kryzysie: jak go rozpoznać i jak z niego wychodzić",

„Głos z gabinetu – rozmowy ze specjalistami na temat tego, czym jest i z czego wynika kryzys psychiczny młodych osób",

„Lepiej nie wiedzieć – rozmowy młodych dorosłych o problemach okresu dorastania", „Rodzice pod presją i w kryzysie"

„Nabieranie mocy rodzicielskiej – edukacja rodziców".

   Bezpłatne i ogólnodostępne materiały będą co tydzień, w każdy piątek, regularnie publikowane na stronie  mlodeglowy.plProgram to również webinary i podcast, dostępne dla rodziców dzieci w różnych grupach wiekowych – od klas I szkoły podstawowej, aż po szkoły ponadpodstawowe. Wszystkie informacje są dostępne na stronie mlodeglowy.pl, w mediach społecznościowych oraz kanałach paarenteen.pl

Serdecznie zapraszamy rodziców naszej szkoły do zapoznania się z materiałami. (A.F.)

Rekrutacja 2024 - klasy pierwsze

Utworzono dnia 18.03.2024

załaczniki po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Rekrutacja 2024 - klasy pierwsze