Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Pomoc dla schroniska

Utworzono dnia 28.04.2022

    W dniach 28.02.22-11.03.22 była organizowana zbiórka na rzecz Toruńskiego schroniska, które ucierpiało w wyniku wichur. Zebrano karmę suchą, mokrą oraz koce kołdry i poduszki. Bardzo Dziękujemy wszystkim osobom, które wspomogły zbiórkę. Dzięki Państwu psie i kocie brzuszki są pełne. Organizatorzy zbiórki na toruńskie schronisko: Marta Krzeminska i Katarzyna Gaza

1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Utworzono dnia 26.04.2022

„Przyjdzie zwycięstwo…
 Jeszcze Polska nie zginęła!”

                      Mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”

   1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Bohaterów Niezłomnych. Dzień ten został upamiętniony również w naszej społeczności szkolnej. Nauczycielki historii zorganizowały szkolny konkurs historyczny pt. „1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

   Celem konkursu było zainteresowanie uczniów współczesną historią, poznanie patriotów, często bardzo młodych, którzy nie poddali się władzy komunistycznej i zapłacili najwyższą cenę - stracili życie. Uczniowie przygotowali prace o wybranych bohaterach. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas 6-8. Prace zostały nagrodzone ocenami celującymi z historii oraz dodatnimi punktami z zachowania. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych. (B.W., M.B)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: 1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

„Wyjątkowa skarpetka”

Utworzono dnia 21.04.2022

   Nasza szkoła włączyła się w akcję „Wyjątkowa skarpetka” organizowaną przez Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Juszczynie. Jest to niepubliczna, specjalistyczna placówka oświatowa prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

   21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto ustanowiono w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data nie jest przypadkowa ponieważ wada genetyczna powodująca Zespół Downa związana jest z występowaniem w 21 parze trzeciego chromosomu - stąd 21 marca. Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem światowego Dnia Zespołu Downa ponieważ chromosom ten ma kształt skarpetki. Ich różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji i znakiem, że mimo odmienności możemy w pełni cieszyć się życiem.

   Wychowawcy razem z uczniami wykonali „Wyjątkowe skarpetki”. Każdy chętny uczeń mógł dowolną techniką (kredki, farby, wyklejanki itp.) wykonać skarpetkę. Pokolorowane i wycięte skarpetki zostały zawieszone na sznurku a sznurki zmierzone. Akcja miała na celu szerzenie wiedzy na temat osób z zespołem Downa.

   Zapraszam do obejrzenia prezentacji podsumowującej zmagania naszej szkoły ze sznurkiem wyjątkowych skarpetek (kliknij na zdjęcie). (A.D.)

Konkurs Kaligraficzny kl. 1-3

Utworzono dnia 21.04.2022

   21 lutego 2022 r. w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego dla uczniów klas 1–3 odbył się Konkurs Kaligraficzny. W tym dniu młodsi uczniowie mogli popisać się pięknym pisaniem. Organizatorzy p. M. Andrzejewska, p. L. Bujanowska i p. A. Bury oceniając prace, brały pod uwagę: kształt i proporcje liter, prawidłowość połączeń, czytelność pisma, poprawność ortograficzną i ogólne wrażenie estetyczne.

   Uczestnicy niezwykle starannie, a wręcz po mistrzowsku przepisywali  konkursowy tekst. Wybór mistrzowskiej pracy był niezwykle trudny ponieważ wszystkie dzieci biorące udział bardzo się starały aby to ich praca została zauważona i wyróżniona. Ostatecznie tytuł Klasowego Mistrza Kaligrafii w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali następujący uczniowie:

Julia Szczęsna – klasa 1a
Gabriela Szopa – klasa 1b 
Jakub Wicher – klasa 2a 
Lena Pawlak – klasa 2b
Fabian  Stróżański – klasa 3a
Zuzanna Stępkowska – klasa 3b

   Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pięknego pisania, bo…… każdy może zostać Mistrzem Kaligrafii. Organizatorzy konkursu (M.A., L.B., A.B.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Konkurs Kaligraficzny kl. 1-3

VIII Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Bitwa na głosy”

Utworzono dnia 20.04.2022

   18 lutego 2022 roku w Liceum ogólnokształcącym w Radziejowie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Bitwa na głosy”. Uczestnicy reprezentowali szkoły z: Dębołęki, Morzyc, Paniewa, Morzyczyna, Piotrkowa Kuj., Osięcin, Dąbrowy Biskupiej, Ośniszczewka, Bądkowa, Sędzina, Gniewkowa, Sadlna i Radziejowa.

   Wokalistów oceniało jury w składzie: p. Kamila Sikorska, p. Monika Susłyk, p. Magdalena Lazar oraz p. Dariusz Jaskrowski. Nasza uczennica Natalia Banasiak zajęła zaszczytne I miejsce. w kategorii szkoła podstawowa klasy IV-VI. Serdecznie gratulujemy sukcesu. (I.L-P.)

Dzień Pizzy w klasach młodszych

Utworzono dnia 26.04.2022

   Pizza należy do najpopularniejszych dań na świecie. To danie międzynarodowe, które zjeść można w każdym kraju, często w wersji lokalnej. Doczekała się nawet swojego święta, które w zależności od kraju obchodzone jest w różne dni. We Włoszech jest on świętowany 17 stycznia, w dniu upamiętniającym św. Antoniego – uznawanego za patrona pizzerii. Natomiast w Polsce dzień ten obchodzony jest 9 lutego. Dla fanów pizzy jest to absolutnie wyjątkowy dzień, jest to święto obchodzone tylko raz w roku. 

   W tym roku szkolnym dzień ten świętowali również uczniowie klas młodszych. Dowiedzieli się, kto był prekursorem pizzy, jak się ją przyrządza i co jest ważne podczas jej wykonywania. Jednak najważniejszym, najsmaczniejszym i wyjątkowym wydarzeniem dla uczniów w tym dniu była możliwość skosztowania pizzy. (M.S.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Dzień Pizzy w klasach młodszych

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 20.04.2022

   Dnia 24.03.2022r w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać m.in. wróżki, królewny, motylki, piratów, policjantów, Spider-Mana oraz Batmana. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Nie brakowało radości, uśmiechu i karnawałowych szaleństw.

   Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólnie spędzone chwile przyniosły wiele pozytywnych wrażeń  naszym wychowankom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci udały się na słodki poczęstunek. Dzień ten przypadł w „Tłusty Czwartek”, więc zgodnie z tradycją, każdy powinien zjeść chociaż jednego pączka. Nasze przedszkolaki również zajadały się tym przysmakiem. Pączusie były pyszne, co można było zauważyć na uśmiechniętych buziach naszych łasuchów. (J.D.)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Wyróżnienie dla Szymona

Utworzono dnia 20.04.2022

   Po feriach spotkała nas w szkole niespodzianka. Uczniów klasy 1B odwiedziły policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Wizyta była związana z pogadanką na temat bezpieczeństwa w czasie  ferii podczas której przedstawiciele Policji zachęcali uczniów do wykonania kartki pocztowej na temat bezpiecznego spędzania ferii i wysłania jej do Komendy Powiatowej Policji. 

   Okazało się, że uczeń Szymon Wawrzyńczak jako jedyny wykonał i wysłał taką kartkę. Była to dla wszystkich uczniów klasy, jak i dla Szymona bardzo miła niespodzianka. (M.S.)

Życzenia

Utworzono dnia 15.04.2022

Wyniki rekrutacji - przedszkole i oddziały przedszkolne 2022

Utworzono dnia 12.04.2022

   W dniu 18.03.2022r. zakończyło się przyjmowanie wniosków i deklaracji do Przedszkola Samorządowego i oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie. W czasie naboru wpłynęło 31 wniosków oraz 73 deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym 2022/2023. Wszystkie wnioski i deklaracje zostały pozytywnie rozpatrzone. Utworzono 1 oddział w Przedszkolu Samorządowym i 5 oddziałów w szkole:

  • jeden oddział ośmiogodzinny w Przedszkolu Samorządowym (dzieci 3 i 4-letnie) – Grupa „MISIE”
  • jeden oddział przedszkolny pięciogodzinny w szkole (dzieci 3 i 4-letnie) – Grupa 0A „MOTYLKI”
  • dwa oddziały przedszkolne pięciogodzinne w szkole (dzieci 5-letnie) – Grupa 0B „ŻABKI”, Grupa 0C „BIEDRONKI”
  • dwa oddziały zerowe pięciogodzinne w szkole  (dzieci 6-letnie) – Grupa 0D „JEŻYKI”, Grupa 0E „PSZCZÓŁKI”

   Wyniki postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2022/2023 do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkole publikuje się w formie list kandydatów, o których mowa w art. 158 ust. 1, 3 i 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. 2021.0.1082 t. j.) - Prawo oświatowe i podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych tych jednostek. W załącznikach listy dzieci przypisanych do danych oddziałów.

Załączniki po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Wyniki rekrutacji - przedszkole i oddziały przedszkolne 2022