Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Obchody Święta Niepodległości

Utworzono dnia 10.11.2021

Święto Drzewa

Utworzono dnia 08.11.2021

   W październiku, jak co roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych i Przedszkola obchodziły Święto Drzewa. Wszyscy aktywnie włączyli się w realizację zadań programu ekologicznego, mającego na celu kształtowanie dobrych nawyków i właściwych postaw w zakresie ochrony środowiska. Przedszkolaki poprzez różne formy aktywności, poznawały rodzaje drzew oraz ich znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci dowiedziały się również, jak ważną rolę odgrywają drzewa w oczyszczaniu powietrza, a tym samym dla zdrowia. Podczas zabaw badawczych oglądały drzewa, dotykały kory, liści, gałęzi, kasztanów, żołędzi. Rozpoznawały nazwy i owoce takich drzew jak: jabłoń, śliwa, grusza. Wykonywały owocowe szaszłyki, poznając smak owoców jakie dają nam drzewa owocowe.

   Wszystkie grupy udały się na spacer do parku, aby podziwiać piękno jesiennych drzew, które stały się inspiracją do wykonania prac plastycznych. Grupa Motylków wybrała się z wizytą do pana ogrodnika, który oprowadził nas po swoim ogrodzie, opowiadając o przygotowaniach drzew do zimy. W prezencie otrzymaliśmy drzewko jarzębiny, które wspólnie posadziliśmy w naszym ogrodzie. Miłym akcentem była wizyta artystów Teatru Pomarańczowy Cylinder, ze spektaklem pt. "Leśne opowieści bardzo ważnej treści", który przybliżył nam tematykę  lasu, żyjących w nim zwierząt i panujących tam zasad.

   Mamy nadzieję, że czynny udział w tym wydarzeniu pozwoli  już w najmłodszych zaszczepić poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne i wzmocni szacunek do otaczającej nas przyrody. (A. M.)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Święto Drzewa

Była to dla pierwszaków ciekawa i niezwykła lekcja. (It was an interesting and an unusual lesson for our 1st graders.)

Utworzono dnia 08.11.2021

   On 21st October 2021, the English lesson for our 1st grade pupils from group “a” was different from usual. Wiktoria, who had previously lived and studied in Great Britain, came to continue her education in our school. On that day, our 1st grade pupils took part in a virtual meeting with Wiktoria’s former British school. The meeting happened via Microsoft Teams. It began with kids from both schools saying a warm “Hello!” to each other. Then, we introduced our headteacher, 1st grade’s form teacher, Mrs Małgosia, and Mrs Dorota, who is a school librarian and a Polish teacher. The headteacher of the British school also introduced himself to Polish children, and said that his pupils would like to ask Wiktoria a few questions (in English, of course). British kids were very curious about the weather in Poland, and asked if it’s already cold here. They also wanted to know how Wiktoria likes living in Poland. She was answering all the questions with a great pleasure and a smile on her face. Apart from asking questions, British pupils wanted to show us around their school. It was an opportunity for our kids to see what the classrooms, playground, school canteen and headteacher’s office look like there. We learnt that pupils in this British school wear awesome red uniforms. Our guide during this virtual tour was Grace—Wiktoria’s best friend. Our 1st grade pupils also learnt how to say “headteacher” in English. At the end of the meeting, the children took a commemorative photo. It was an interesting and an unusual lesson for our 1st graders.

   W dniu 21.10.2021 lekcja języka angielskiego w klasie 1a wyglądała inaczej niż zazwyczaj. W naszej szkole edukację na dalszym etapie rozpoczęła Wiktoria, która do tej pory mieszkała i uczyła się w Wielkiej Brytanii. Tego dnia uczniowie klasy 1a wzięli udział w wirtualnym spotkaniu z brytyjską szkołą, do której chodziła Wiktoria. Spotkanie odbyło się poprzez komunikator Microsoft Teams. Nasze spotkanie rozpoczęło się od wspólnego przywitania się brytyjskich oraz polskich uczniów tradycyjnym dla Wielkiej Brytanii „Hello!”. Następnie nastąpiło przedstawienie obecnych na spotkaniu: dyrektora naszej szkoły, wychowawcy klasy, Pani Małgosi, oraz Pani Doroty Strzeleckiej – nauczyciela bibliotekarza oraz języka polskiego. Również dyrektor brytyjskiej szkoły przedstawił się polskim dzieciom i oznajmił, że jego uczniowie chcieliby zadać kilka pytań Wiktorii (oczywiście w języku angielskim). Brytyjskie dzieci były bardzo ciekawe, jaka jest pogoda w Polsce – między innymi czy jest zimno – i czy Wiktoria jest szczęśliwa, mieszkając w Polsce. Wiktoria z chęcią i z uśmiechem na twarzy dzielnie odpowiadała na wszystkie pytania. Oprócz pytań mali Brytyjczycy chcieli pokazać, jak wygląda ich szkoła. Dzieci z klasy 1a miały okazję zobaczyć, jak wyglądają sale lekcyjne, plac zabaw, stołówka i gabinet dyrektora. Dowiedziały się, ze brytyjscy uczniowie noszą w szkole specjalne mundurki. Wirtualny spacer po brytyjskiej szkole prowadziła przyjaciółka dziewczynki, Grace. Uczniowie klasy 1a także dowiedzieli się, jak powiedzieć „dyrektor” w języku angielskim. Na koniec dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Była to dla pierwszaków ciekawa i niezwykła lekcja.

Rozstrzygnięcie konkursu Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kuj

Utworzono dnia 28.10.2021

   W minionym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kuj. odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu „Moja droga szkoło, witaj mi serdecznie! Prowadź swoją drogą zawsze mnie bezpiecznie”. Konkurs został przeprowadzony pod patronatem Burmistrza Aleksandrowa Kuj., Burmistrza Ciechocinka oraz Komendanta Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kuj. Jego celem było propagowanie zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Uczestnicy mogli wykonać pracę plastyczną lub ułożyć wiersz o promocji  zasad bezpieczeństwa na drodze.

   Wśród laureatów jest uczeń naszej szkoły Michał Kiciński z klasy 6a, który zajął I miejsce w kategorii klas IV-VI. W ramach powyższego konkursu Michał ułożył wiersz o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Cieszymy się niezmiernie z kolejnego osiągnięcia Michała. Jednocześnie składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. (A.Sz.)

„Zamiast pączka, lepsza książka!”

Utworzono dnia 29.10.2021

   Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na kiermasz książek z Księgarnią Tuliszków. Dzięki udziałowi w konkursie promującym ten kiermasz możemy wywalczyć vouchery na zakup nowości wydawniczych. Zachęcamy do odwiedzania biblioteki i zakupu książek, które mogą być ciekawym prezentem gwiazdkowym czy mikołajkowym.

   Przypominamy, że biblioteka  jest czynna codziennie od godz. 8.00; w poniedziałek i wtorek do godz. 15.00, w środę do 15.30, a w czwartek i piątek do 14.00. Pamiętajcie: „Zamiast pączka, lepsza książka!” (koordynatorzy projektu: Dorota Strzelecka, Estera Żywica, Katarzyna Gaza, Łukasz Nowakowski).

Fantastyczne wyniki naszych sztafet!!!

Utworzono dnia 02.11.2021

   Dnia 5 października nasza reprezentacja wyruszyła na mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Wystawiliśmy, aż 4 sztafety w każdej rozgrywanej kategorii. Na początku wystartowały sztafety dziewcząt i chłopców z klas 4-6.

   Nasze drużyny od samego startu rywalizowały o zwycięstwo, jednak zdecydowanie bardziej zacięta była rywalizacja chłopców. Na ostatniej zmianie zajmowali drugie miejsce ze stratą ok 150m. do SP nr 1 w Aleksandrowie Kuj., jednak wtedy do akcji wkroczył Bartek Bączkowski, który podczas swojej zmiany dokonał wybitnej rzeczy i dogonił lidera oraz na ostatnich metrach go wyprzedził. Tym sposobem nasi chłopcy wygrali swój bieg. U dziewcząt z każdą kolejną zmianą, sprawa wygranej wydawała się być coraz bardziej klarowna. Ostatecznie nasza żeńska sztafeta wygrała z przewagą niemal okrążenia (ok. 850m.). Obie nasze drużyny zostały MISTRZAMI powiatu i uzyskały możliwość reprezentowania naszego powiatu podczas mistrzostw województwa.

   Po ogromnych emocjach młodszej grupy na swoją kolej doczekali się starsi, czyli klasy 7-8.  Zarówno u dziewcząt jak i u chłopców było, aż po pięć drużyn. Od początku biegu zarówno nasi chłopcy jak i dziewczęta rywalizowali o drugie lokaty. Niestety rywale okazali się zbyt mocni i solidarnie obie nasze sztafety zajęły trzecie miejsca.

   Składy naszych reprezentacji:

Klasy 4-6
Dziewczęta: Natalia Banasiak (6a); Kinga Puchalska (6a); Oliwia Moraczewska (5b); Aleksandra Lasota (5b); Weronika Nowak (6b); Wiktoria Morawska (6b); Wiktor Błaszak (6b).
Chłopcy: Bartek Bączkowski (6a); Miłosz Moźdżeń (6a);  3. Filip Balcerak (5b); Szymon Andrusiak (5b); Jakub Majewski (5a); Marcin Dalasiński (5a); Wiktor Błaszak (6b); 

Klasy 7-8
Dziewczęta 1.Marysia Rajewska (8a); Andżelika Puchalska (8a); Kinga Mendel (7b); Wiktoria Ziemkiewcz (7c); Nikola Roszak (7a); Gabrysia Rajewska (7a); Weronika Nocna (8b).
Chłopcy: Antek Klimczewski (7b); Alan Kostański (7b); Mateusz Pietrzak (8a); Tomasz Danielewicz (7b); Karol Boniecki (7c); Maciej Biernacki (7a); Mateusz Andrusiak (7b)
   Dziękujemy naszym biegaczom za wielkie emocje, zdrowie zostawione na trasie oraz gratulujemy fantastycznych wyników. 19 października odbyły się zawody wojewódzkie, na które awans uzyskały nasze sztafety klas 4-6. (nauczyciele wf)

Mistrzostwa szkoły w indywidualnych biegach przełajowych

Utworzono dnia 28.10.2021

   Dnia 4 października w naszej szkole odbyły się mistrzostwa w indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach udział wzięło, aż 147 chętnych. Uczniowie podzieleni byli na trzy grupy rywalizujące ze sobą, podział był następujący: klasy 3-4, 5-6 oraz 7-8. Osobno swoje boje toczyli chłopcy i dziewczęta.

   Rywalizacja była bardzo zacięta ponieważ najlepsza trójka otrzymała pamiątkowe medale, natomiast pierwsza siódemka uzyskała możliwość reprezentowania naszej szkoły w mistrzostwach powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Oto wyniki zwycięzców z poszczególnych kategorii:

Klasy 3-4 
CHŁOPCY                                DZIEWCZĘTA 
1. Tymon Piński (3a)                 1. Maja Bączkowska (4b)
2. Mateusz Banasiak (4b)         2. Lena Piotrowska (4a)
3. Dominik Rajkiewicz (4b)       3. Alicja Białowąs (4b)

Klasy 5-6
CHŁOPCY                                  DZIEWCZĘTA
1. Bartek Bączkowski (6a)          1. Natalia Banasiak (6a)
2. Marcin Dalasiński (5a)            2. Weronika Nowak (6b)
3. Jakub Majewski (5a)               3. Wiktoria Morawska (6b)

Klasy 7-8
CHŁOPCY                                   DZIEWCZĘTA
1. Oliwier Soja                             1. Maria Rajewska
2. Mateusz Pietrzak                     2. Andżelika Puchalska
3. Antek Klimczewski                   3. Gabrysia Rajewska

   Wszyscy zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz bardzo mocno trzymamy kciuki za nasze sztafety!!! (nauczyciele wf)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Mistrzostwa szkoły w indywidualnych biegach przełajowych

Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej

Utworzono dnia 28.10.2021

   W dniach 28 i 29 października nasi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas mistrzostw powiatu aleksandrowskiego w piłce nożnej.

Pierwszego dnia rywalizacji w zawodach udział wzięli chłopcy z klas 7-8 w składzie: Jakub Kwiatkowski, Maciej Murawski, Karol Boniecki, Antek Klimczewski, Wiktor i Mateusz Pietrzak, Alan Kostański, Mateusz Andrusiak, Tomasz Danielewicz, Mateusz Momot oraz Mateusz Dorsz. Po dwóch porażkach z SP nr 1 w Aleksandrowie Kuj. oraz SP w Stawkach nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce.

Drugiego dnia na swoją kolej doczekali się uczniowie klas 4-6, naszą szkołę reprezentowali: Bartek Bączkowski, Miłosz Możdżeń, Szymon Andrusiak, Tomasz Hyży, Filip Balcerak, Adam Piotrowski, Aleksander Suchara, Łukasz Momot oraz Karol Pacholski. Nasi młodsi piłkarze wykazali się ogromną determinacją i wolą walki. Pomimo porażki w pierwszy meczu z SP nr 1 w Aleksandrowie Kuj., kolejne mecze potoczyły się dla nas dużo lepiej, najpierw pomimo sporej przewagi zremisowaliśmy mecz z SP nr 3 w Aleksandrowie Kuj., a w ostatniej kolejce wygraliśmy 2:1 z SP w Stawkach. Ostatecznie te wyniki pozwoliły zająć naszym sportowcom drugie miejsce w całym turnieju.

   Naszym piłkarzom dziękujemy za zostawione zdrowie i serce na boisku oraz serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!!! (K.M.)

Dzień Edukacji Narodowej - 2021

Utworzono dnia 28.10.2021

   15 października odbyły się w naszej szkole uroczyste apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W związku z reżimem sanitarnym, młodzi artyści dwukrotnie pokazali na scenie swoje możliwości aktorskie. Występy, pod kierunkiem pań Natalii Krzesiak i Izabeli Lewandowskiej-Paliwody, przygotowali uczniowie klasy 6a i 4b oraz Samorząd Uczniowski. Śpiewem i wierszem wyrazili oni swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Samorząd Uczniowski wręczył również nauczycielom i pracownikom szkoły drobne, słodkie upominki. (N.K.)

   W tym roku szkolnym dzieci z przedszkola oraz z oddziałów przedszkolnych również włączyły się w obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wychowawczynie wraz z przedszkolakami przygotowały montaż słowno-muzyczny, który był wyrazem wdzięczności oraz szacunku dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zdjęcia w galerii (wych. przedszkola)

   Dzień Edukacji Narodowej jest również okazją do nagrodzenia pracy nauczycieli. Miło mi poinformować, że nauczycielka naszej szkoły Pani Halina Dondalska otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki. Pani Joanna Drążek otrzymała Nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Nagrody Wójta Gminy Bądkowo otrzymały: p. Renata Bartkowska, p. Lidia Łuczak, p. Katarzyna Moraczewska-Nowak, p. Aleksandra Szkudlarek. Nagrodę Dyrektora szkoły otrzymali: p. Lidia Bujanowska, p. Anna Bury, p. Bożena Ćwiklińska, p. Joanna Danielewska, p. Maria Głowacka, p. Sebastian Kozłowski, p. Natalia Krzesiak, p. Andrzej Kuczyński, p. Joanna Kwiatkowska, p. Małgorzata Kwiatkowska, p. Krzysztof Madajczyk, p. Łukasz Nowakowski, p. Dorota Strzelecka, p. Małgorzata Strzelecka, p. Małgorzata Urbańska, p. Beata Wesołowska, p. Beata Wyborska, p. Estera Żywica. (dyr.)

Galeria po kliknieciu czytak dalej

czytaj dalej na temat: Dzień Edukacji Narodowej - 2021

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Utworzono dnia 26.10.2021

   15 października 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym niezwykle ważnym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: Senator RP p. Józef Łyczak, Wójt Gminy Bądkowo p. Ryszard Stępkowski, Proboszcz Parafii Bądkowo ks. kan. Antoni Tabak, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych. 

   Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne  w przygotowanej, specjalnie na tę okazję, części artystycznej. Doniosłym momentem było złożenie przez pierwszoklasistów ślubowania i dokonanie przez dyrektora szkoły symbolicznego pasowania ich na uczniów.

   Po skończonej akademii uczniowie otrzymali upominki od zaproszonych gości, Rady Rodziców oraz legitymacje od dyrekcji szkoły. Po zakończonej części oficjalnej na zaproszonych gości i pierwszoklasistów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Z pewnością uroczystość ta pozostanie na  długo w  pamięci i sercach nas wszystkich. (M.S.)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Ślubowanie uczniów klas pierwszych