Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 6:

Piłkarskie Sukcesy Tymona

Utworzono dnia 01.02.2022

   Tymon Piński, uczeń  klasy 3a Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie, otrzymał powołanie do Reprezentacji U10 Polish Soccer Skills - sezon 2021/2022. Jest to ogromne wyróżnienie dla zawodnika, gdyż powołanie do reprezentacji otrzymują wyłącznie osoby, które w trakcie obozów organizowanych w 2020 i 2021 roku przez Polish Soccer Skills wykazały się ogromnym potencjałem piłkarskim oraz motorycznym.

   Reprezentacja Polish Soccer Skills to projekt, którego celem jest rozwijanie i upowszechnianie profesjonalnego szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży, ma pomóc najbardziej perspektywicznym zawodnikom w ich dalszym rozwoju. Tymon rozwija swoją pasję od wielu lat, obecnie trenuje w Klubie Wisła Płock. Dzięki angażowi miał możliwość udziału w uroczystości inauguracyjnej Reprezentacji Polish Soccer Skills na Narodowym Stadionie w Chorzowie. W trakcie sezonu 2021/2022 będzie uczestniczył w krajowym  zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu, Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie,  a już wiosną będzie uczestnikiem zagranicznego zgrupowania, w trakcie którego jego reprezentacja zmierzy się z młodzieżowymi drużynami klubów Bundesligi, La Liga, Premier League, czy Serie A.

   Tymon jest uczniem, który osiąga także wysokie wyniki w nauce oraz różnego rodzaju konkursach przedmiotowych, szkolnych i ogólnopolskich. Gratulacje dla Tymona, życzymy dalszych sukcesów! (M.A.)

„Fascynacje – Inspiracje…” - Julia Pietrzak

Utworzono dnia 01.02.2022

   Julia Pietrzak, uczennica klasy 6a, uczestniczyła w Regionalnym Konkursie Literackm „Fascynacje – Inspiracje…” – pod honorowym patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbiety Piniewskiej. Julia napisała opowiadanie „O miłości silniejszej niż choroba”. Jej praca została doceniona przez jurorów i nasza zdolna uczennica została najmłodszą finalistką tego konkursu. 10 grudnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbyło się wręczenie nagród.

   Gratulujemy Julii i życzymy kolejnych sukcesów, a innych zdolnych uczniów zachęcamy do brania udziału w konkursach. (N.K.)

Wracamy do szkoły na nowych zasadach!

Utworzono dnia 27.01.2022

   W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 27 stycznia 2022 r. do dnia 27 lutego 2022 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych szkół podstawowych w zakresie klas V–VIII.

   W naszej szkole od dnia 31 stycznia 2022r. przedszkole, oddziały przedszkolne i klasy 1-4 funkcjonują w trybie stacjonarnym. Od dnia 1 lutego następują zmiany w planie lekcji (patrz plany) Wszystkie autobusy w dni nauki szkolnej kursują zgodnie z nowym rozkładem jazdy. (patrz rozkład), w piątek powracamy do odjazdów o godzinach 12.35; 13.35; 14.30.

   Od 31 stycznia 2022r. klasy 5-8 pracują zdalnie, wszystkie zajęcia rozpoczynają się zgodnie z nowym planem (od 1 lutego 2022r.) i trwają minimum 40 minut. Klasy te pracują na komunikatorze i łączą się na lekcjach przy pomocy aplikacji Zoom. (szczegóły w regulaminie pracy zdalnej-kliknij).

Witamy w PRL-u! - wystawa

Utworzono dnia 11.01.2022

   13 grudnia przypadała 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Był to trudny czas w historii Polski, o którym niewiele się mówi, choć wielu z nas pamięta. Bądkowska społeczność szkolna postanowiła zorganizować wystawę upamiętniającą minioną epokę. Dzięki zaangażowaniu lokalnego środowiska projekt udało się zrealizować. Na wystawie znalazły się przedmioty użyczone przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

   W holu głównym byłego gimnazjum powstało minimuzeum, w którym zebrano wspaniałe artefakty. Nie zabrakło przedmiotów codziennego użytku, wyposażenia kuchni, łazienki, pokoju gościnnego, biura, a nawet warsztatu czy gospodarstwa rolnego. Uczniowie mogą obejrzeć trendy modowe lat 80-tych (kożuchy), popularne wyroby fajansowe czy prototyp kina domowego (projektory na klisze). Wisienką na torcie jest zabytkowy motocykl.

   Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy mają okazję „dotknąć” historii. Dla starszych była to sentymentalna podróż w czasy niedawno minione. Organizatorzy dziękują wszystkim za zaangażowanie. (MB, BW, JK)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Witamy w PRL-u! - wystawa

Oferta pracy - psycholog

Utworzono dnia 13.01.2022

   Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie poszukuje osoby na stanowisko psychologa szkolnego. Kwalifikacje: ukończone studia w zakresie psychologii i przygotowanie pedagogiczne. Zatrudnienie od 01 lutego 2022r.

Więcej informacji: http://www.kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?start=oferty&vselected=9616&vff=0&vsort=0&vdir=1&vnr=1

Mikołajki - 2021

Utworzono dnia 01.02.2022

   6 grudnia uczniowie klas 1-3 radośnie obchodzili mikołajki. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły w czerwonych ubraniach oraz świątecznych czapkach. Piosenki o zimie i wiersze o Mikołaju rozbrzmiewały we wszystkich klasach. Przyjemna atmosfera sprzyjała strojeniu sal oraz ubieraniu choinek. Dzieci wykonywały piękne prace plastyczne, zdobiły pomarańcze goździkami i dekorowały pierniczki. Tego dnia nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który częstował słodkimi cukierkami i czekoladami.

   Świąteczny nastrój i klimat zapanował zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Niewątpliwie każdemu dopisywał dobry humor i uśmiech na twarzy. (G.S.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Mikołajki - 2021

Coraz bliżej święta…

Utworzono dnia 01.02.2022

   W dniu 7.12.2021r. uczniowie klasy 5a oraz 5b udali się na wycieczkę do Fabryki bombek w Gnieźnie. Zbliżający się czas Bożego Narodzenia i związane z tym ubieranie kolorowych choinek, tworzenie stroików to idealny czas, by dowiedzieć się, jak powstają kolorowe kule. Wizyta w fabryce bombek to nie tylko okazja do prześledzenia procesu produkcji, ale także idealny moment do dostrzeżenia różnych zawodów, jakie wykonują osoby tam pracujące. Zwiedzanie fabryki bombek rozpoczęliśmy od „dmuchalni”, czyli miejsca gdzie następuje rozgrzewanie rurki szklanej i formowanie kuli poprzez wdmuchiwanie powietrza. Kolejnym etapem powstawania bombki jest srebrzalnia – miejsce gdzie szklana kula pokrywana jest srebrem. Wbrew powszechnej opinii bombki posrebrza się od środka kuli, nie z zewnątrz. Następnym etapem powstawania bombki jest jej lakierowanie na mat lub połysk. Ostatnim i najważniejszym krokiem jest ozdabianie bombek, które przypominają małe dzieła sztuki. 

   Uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których samodzielnie ozdabiali bombki według własnego pomysłu i projektu. Było przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu. Powstałe kule dzieci zabrały ze sobą i zawieszą je na świątecznych drzewkach. W znakomitych humorach uczniowie wrócili do Bądkowa.(ŁN)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Coraz bliżej święta…

Wyniki konkursu „Kiedy czuję..., potrzebuję …”

Utworzono dnia 11.01.2022

   W listopadzie ogłosiłam ogólnopolski konkurs plastyczny, pt. „Kiedy czuję..., potrzebuję …”, adresowany do dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu było rozwijanie słownictwa i świadomości emocji, jakie towarzyszą nam każdego dnia, szukania sposobów przeżywania tych uczuć w sposób nienaruszający granic innych, odkryciu strategii, które pomogą dzieciom doświadczać smutku, złości czy strachu. Zainteresowanie konkursem okazało się być duże. Otrzymałam wiele wyjątkowych i wartościowych prac. 6 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Komisja konkursowa w składzie: pani Katarzyna Moraczewska-Nowak, pani Joanna Kwiatkowska oraz Aleksandra Zielińska  z trudnością ustaliła, które prace zostaną nagrodzone. Pod uwagę brano: zgodność pracy z tematem, kreatywność oraz estetykę wykonania. I tak nagrodzone zostały dzieci:

I miejsce: Zosia Janas – Warszawa
II miejsce: Kacper Kozłowski – Bądkowo
III miejsce: Milena Marek - Sulików

   Serdecznie dziękuję za zaangażowanie wszystkim dzieciom. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone bezpośrednio lub wysłane pocztą. Fundatorem nagród jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie oraz Rada Rodziców. Organizator konkursu: Aleksandra Zielińska

„Rozwój kompetencji kluczowych uczniów Szkoły Podstawowej w Gminie Bądkowo”

Utworzono dnia 04.01.2022

   Pragniemy poinformować, iż w Szkole Podstawowej w Bądkowie jest realizowany projekt pt.:

„Rozwój kompetencji kluczowych uczniów Szkoły Podstawowej w Gminie Bądkowo”

   Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Działanie 10.02.00 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.02.02. Kształcenie ogólne, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest od 1 lipca 2021 r. do  30 czerwca  2023 r.

Wartość projektu: 507 898,25 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 481 718,25 zł

czytaj dalej na temat: „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów Szkoły Podstawowej w Gminie Bądkowo”

Od 10 stycznia 2022r. wracamy do szkoły

Utworzono dnia 07.01.2022

   W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 10 stycznia 2022r. (poniedziałek) uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym.

Bezpieczny powrót do nauki w trybie stacjonarnym

   Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby stosować się do zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa uczniów i ich rodzin, nauczycieli i pracowników szkoły. 

Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma:

  • przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów; 
  • stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych i organizacji pracy i postępowania w czasie zagrożenia epidemicznego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie;
  • obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, który został uregulowany w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

   Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, a także ogólnymi i szczegółowymi procedurami obowiązującymi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie.

Wytyczne GIS, MEN, MZ (kliknij)
Ogólne procedury organizacji pracy i postępowania w czasie zagrożenia epidemicznego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie od 1 września 2021 r. (kliknij)
Szczegółowa organizacja zajęć w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych od 1 września 2021r.
Szczegółowa organizacja pracy w klasach I- III od 1 września 2021r.
Szczegółowe procedury organizacji pracy z uczniami klas IV- VIII od 1 września 2021r.

Zajęcia odbywają się zgodnie z planami. Autobusy kursują zgodnie z rozkładem jazdy. (Zakładka Plany)