Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2011/2012

AKTUALNOŚCI:

Laureatki konkursu "Rodzina,praca,świętowanie"

Utworzono dnia 26.11.2019

   28 marca 2012r. w trakcie włocławskich uroczystości związanych z VIII. Narodowym Dniem Życia i Dniem Świętości Życia pt. „Rodzina, praca, świętowanie”, w Auli Seminarium Duchownego we Włocławku wręczono nagrody w konkursach plastycznych, literacko – geograficznych i fotograficznych. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazły się uczennice: Katarzyna Więckowska i Karolina Chojnacka, które zajęły II miejsce w konkursie literacko – geograficznym pt.: „Podróż mojego życia”. Opiekunem dziewczyn była Pani Małgorzata Strzelecka. (KW i KCH)

czytaj dalej na temat: Laureatki konkursu "Rodzina,praca,świętowanie"

To jakiś żart

Utworzono dnia 26.11.2019

W niedzielę (1 kwietnia) ukazał się poniższy artykuł, który oczywiście był żartem podpisanym przez (PA) czyli Prima Aprilis. Okazało się, że młodzież naszej szkoły zna się na żartach i nie zasypała pana Dyrektora jajkami. Znaleźli się jednak uczniowie, którzy również zażartowali i przynieśli ugotowane na twardo i podpisane jajka. Oczywiście dla  nich nagroda na najbliższym apelu i jajka do zwrotu. :)

   "W dniu dzisiejszym został ogłoszony „Konkurs na sałatkę jajeczną”, w związku z tym zwracam się do całej społeczności szkolnej o włączenie się do Naszego nowego przedsięwzięcia.

   Każdy uczeń chcący włączyć się do akcji zbierania produktów, proszony jest o przyniesienie na poniedziałek jednego ugotowanego na twardo jajka, które musi być czytelnie podpisane (imię i nazwisko) na skorupce (substancją nie przenikającą do jadalnej części jajka). Do akcji mogą włączyć się również nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, którzy proszeni są o przyniesienie dwóch jajek.

   Na wszystkich czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Składanie jajek i odbiór nagród w gabinecie dyrektora szkoły pokój nr 4 (przed rozpoczęciem swoich zajęć). Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym kolejnym projekcie. (PA)"

czytaj dalej na temat: To jakiś żart

Wykład dr Alicji Paczoskiej-Hauke o żołnierzach wyklętych

Utworzono dnia 26.11.2019

   W dniu dzisiejszym (30.03.2012) gościliśmy w murach naszej szkoły panią doktor Alicję Paczoską–Hauke, historyka IPN w Bydgoszczy, która na zaproszenie dyrektora gimnazjum oraz Uniwersytetu Ludzi Aktywnych, wygłosiła wykład „Antykomunistyczne podziemie zbrojne na Kujawach w latach 1945 - 1947” Studenci–seniorzy, gimnazjaliści uczestniczący w projekcie „Zadbamy, by nie odeszli w niepamięć” oraz miłośnicy historii najnowszej przybyli do Bądkowa specjalnie na to spotkanie z Chodcza i Brześcia Kujawskiego, wysłuchali interesującego wykładu, zilustrowanego prezentacją multimedialną, poświęconego mało znanemu okresowi naszej powojennej historii. Wysłuchaliśmy opowieści o wielu uczestnikach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, którzy za swój sprzeciw wobec zmian ustrojowych jakie zaszły w Polsce po II wojnie, zapłacili cenę najwyższą. Aktywnymi współtwórcami tego wyjątkowego spotkania z historią stali się gimnazjaliści, jako że na tę okazję Andżelika Szafrańska i Ola Krajewska przygotowały specjalną prezentację. Jej bohaterem uczyniły dr Jana Henryka Kozłowskiego – żołnierza Września, uczestnika ruchu oporu, żołnierza LWP oraz lekarza i społecznika. Jego koleje losu były doskonałą ilustracją skomplikowanych dziejów naszego kraju, pozwalającą przygotować uczestników spotkania  do wysłuchania wykładu, a potem do ożywionej dyskusji. Podkreślić należy, że wykład dla nas został zorganizowany nieodpłatnie – dlatego naszemu gościowi podziękowaliśmy brawami, od studentów-seniorów były kwiaty oraz książka „herbowa” ze specjalną dedykacją od jej autora. (JN)

czytaj dalej na temat: Wykład dr Alicji Paczoskiej-Hauke o żołnierzach wyklętych

Za nami dopiero I etap konkursu "Dumni z dziedzictwa"

Utworzono dnia 26.11.2019

   Odetchnęliśmy z ulgą, gdy dziś przed południem nasza praca konkursowa (dzięki życzliwości pana Janusza Wesołowskiego) dotarła do Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Tym samym zakończyliśmy I etap naszego uczestnictwa w Ogólnopolskim konkursie historycznym  „Dumni z dziedzictwa”. Zadaniem drużyn uczestniczących w konkursie było artystyczne zilustrowanie pytania, „dlaczego powinniśmy być dumni z dziedzictwa narodowego?” Nasz pomysł był bardzo prosty i czytelny. Oto nasz gimnazjalny nauczyciel historii opowiada swojej pięcioletniej wnuczce Marysi czym są ojczyste dzieje i dlaczego powinniśmy być dumni z osiągnięć przodków i chronić to, co po nich ocalało. Oczywiście  dziadek historyk i wnuczka zostali zręcznie rękoma nauczyciela informatyki Janusza Graczyka wklejeni w fotografię z widokiem Łazienek, aby wzmocnić przesłanie płynące z tak powstałej kompozycji. Dlatego nasza pracę zatytułowaliśmy: „Bo widzisz wnusiu, to było tak…” Ponieważ prace można było wykonać w dowolnej technice, my postawiliśmy na haft, ponieważ z tą techniką nasi uczniowie za sprawą pani Beaty Wesołowskiej są nieźle obeznani. Ale zadanie okazało się bardzo pracochłonne – trzeba było wyhaftować aż 42840 krzyżyków (tyle, ile pikseli na fotografii) w 79 kolorach. Rekordzistki tylko w szkole (nie licząc czasu poświęconego w domu) spędziły z igłą w ręce po 40 godzin. To dlatego Andżelika Witkowska, Andżelika Szafrańska oraz Iza Erwińska  mogły w „nagrodę” potrzymać ukończona pracę przy grupowej fotografii, przed jej wysłaniem do stolicy. Zapraszamy do obejrzenia serii zdjęć dokumentujących nasze starania od grudnia do marca – i zobaczyć jak powoli  krzyżyk po krzyżyku nasz praca powstawała. Możecie sami ocenić na ile wiernie udało się naszym hafciarkom przetworzyć fotografię w jej wyhaftowaną wersję.

   Przed nami miesiąc intensywnej nauki – bowiem wierzymy w to, że znajdziemy się w gronie 5 szkół, których prace spodobają się komisji konkursowej i zastaną zaproszone do rywalizacji Finałowej w Łazienkach Królewskich. Jeśli szczęście nam dopisze – wówczas pozostali członkowie naszej drużyny będą musieli „obronić” naszą pracę konkursową oraz pochwalić się wiedzą o Łazienkach i jej najsławniejszym mieszkańcu – Królu Stasiu. Niestety na wyniki przyjdzie nam poczekać do 30 kwietnia, bowiem dopiero wtedy Komisja Konkursowa ogłosi swój werdykt. Trzymajcie za nas kciuki. (JN)

 

czytaj dalej na temat: Za nami dopiero I etap konkursu "Dumni z dziedzictwa"

Pożegnanie z Einsteinem

Utworzono dnia 26.11.2019


     26 marca 2012 roku w auli głównego gmachu Politechniki Gdańskiej zorganizowano konferencję podsumowującą II edycję projektu „Za rękę z Einsteinem”. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele uczelni zaangażowanych w projekt, kuratorium, władz wojewódzkich i gminnych oraz przedstawiciele szkół biorących udział w projekcie Zespół zarządzający przedstawił sprawozdanie z działalności i podsumował osiągnięte cele. W projekcie „Za rękę z Einsteinem” organizowanym przez Politechnikę Gdańską, Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski wzięło udział 36,5 tysiąca gimnazjalistów ze 180 szkół, z trzech województw. Politechnika, która była liderem projektu, pozyskała fundusze na jego realizację z budżetu państwa oraz środków Europejskiego Funduszu Społecznego UE.

   Aż trudno uwierzyć, że już trzy lata minęły od naszego zaangażowania się w PROJEKT. Głównym jego celem było kształcenie umiejętności i rozwijanie zainteresowań uczniów matematyką, fizyką i chemią oraz językiem angielskim. W celu osiągnięcia zamierzonych celów przewidziano różnorodne formy przyswajania skomplikowanych zagadnień z wyżej wymienionych przedmiotów. Jednym ze sposobów zdobywania wiedzy w naszym gimnazjum były zajęcia pozalekcyjne, które prowadzili: język angielski – Wioletta Niemczyk, chemia – Maria Głowacka, matematyka – Beata Wesołowska, fizyka – Paweł Popławski. Nad całością czuwał koordynator projektu – Andrzej Kuczyński, wspierany przez dyrektora szkoły Ryszarda Stępkowskiego.

czytaj dalej na temat: Pożegnanie z Einsteinem

"Kobieta - puch marny?" - 28.03.2012r.

Utworzono dnia 26.11.2019

   Zespół Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim był organizatorem IV Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy"Kobieta - puch marny?". W recytacji poezji i prozy poświęconej KOBIECIE wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie. Bezkonkurencyjna okazała się Kasia Goral zajmując I miejsce, a Adrian Kralski był II. Kasia recytowała "Wyjaśnienie" Zuzanny Ginczanki i "Listy" z "Dom dzienny, dom nocny" Olgi Tokarczuk. Adrian przedstawił tekst, którego autorem jest Charles Aznavour "Ja wbity w kąt" oraz "Pokocham ją siłą woli" z "Się" Edwarda Stachury. Dobór tekstów i ich interpretacja zachwyciły publiczność i jurorów z wdzięcznym komentarzem, iż słuchanie poezji w ICH wykonaniu to "prawdziwa poezja". Nasi laureaci zostali przygotowani przez nauczyciela Zdzisława Etynkowskieg

czytaj dalej na temat: "Kobieta - puch marny?" - 28.03.2012r.